Jorge Mas, akcionár a majiteľ Interu Miami, prezradil, že prisľúbil Lionelovi Messimu, že urobí všetko pre to, aby sa Argentínčan mohol vrátiť na Camp Nou a rozlúčiť sa s fanúšikmi pred odchodom do dôchodku.

"Messimu sa odchod z Barcelony nepozdával, nemohol sa rozlúčiť so svojím klubom, ktorý ho privítal ako dieťa, a myslím si, že okolnosti neboli také, aké si Lionel želal. Dal som mu záväzok, že v nasledujúcich rokoch urobím všetko pre to, aby mal možnosť rozlúčiť sa s fanúšikmi Barcelony," vyhlásil Jorge Mas.

Leo Messi zvažoval možnosť návratu do Barcelony, keď v poslednom prestupovom období opustil Paris Saint-Germain. Rokovania však boli neúspešné a kapitán argentínskej reprezentácie sa rozhodol prestúpiť do Interu Miami hrajúceho v MLS.

"Samozrejme, že okolo najlepšieho hráča na svete bola veľká konkurencia, veľká. Nielen s predĺžením, ktoré chcelo PSG, možným návratom do Barcelony a ponukami zo Saudskej Arábie. Ak mám byť úprimný, bolo to veľmi intenzívnych pár mesiacov, absolvoval som veľa stretnutí medzi Rosariom, Barcelonou, Madridom, Parížom, Miami, Dauhou... Či som vedel, že táto operácia je ohrozená? Bezpochyby. Bol na mňa vyvíjaný veľký tlak," vysvetli majiteľ Interu Miami.

Na druhej strane Jorge Mas ubezpečil, že všetko sa zmenilo a že MLS je po Messiho príchode iná liga: "Vždy, keď hrá Inter Miami na výjazde, sú štadióny plné. Prijatie Lea bolo mimoriadne. Zápas v New Yorku, takmer 30 000 fanúšikov a 80% z nich kričalo Messiho meno... Boli tam dresy Albicelestes a ružové dresy Interu Miami... Bol som šokovaný, nečakal som to. Bude niečo pred Messiho príchodom do MLS a po jeho príchode," dodal Jorge Mas.

Majiteľ Interu Miami hovoril aj o detailoch rozhovorov s Messiho okolím, ktorých cieľom bolo presvedčiť ho, aby sa pripojil k Interu Miami: "V roku 2019 som zorganizoval stretnutie s Jorgem Messim. Spolu s Davidom Beckhamom sme Jorgeho tri hodiny presviedčali o projekte Miami. Povedal som mu: "Váš syn bude mať príležitosť vytvoriť nový odkaz, pretože bude môcť zmeniť šport v krajine." A to sa športovcovi stáva veľmi zriedkavo. [...] S Jorgem som bol v neustálom kontakte. Boli to štyri a pol roka presviedčania Lionela a nútenia ho, aby sa rozhodol so svojou rodinou. Nikdy som nestratil vieru. Bol som presvedčený, že Lionel Messi príde, videl som, že po Majstrovstvách sveta je veľká šanca niečo uzavrieť v januári alebo vo februári," uviedol Jorge Mas.

zdroj: TyC Sports
foto: twitter/intermiami

Diskusia

2 komentáre
2023-10-03 11:51:13
Verím v to, že čoskoro to bude realita. Ak to bude ešte na novučičkom Camp Nou, tak to bude len bonus.
kluc Premium
2023-10-03 12:21:28
Ja dúfam zas ze to nebude len nejaký prípravný zápas alebo Gamper cup lebo sa na ten zápas nebude možné dostať... v USA konci sezóna na jeseň takže teoreticky by mohol potom podpísať na pol roka s Barcelonou a nový Nou camp by bol každý zápas vypredaný...