Neustály boj Barcelony o registráciu vlastných hráčov spolu s ďalšími ťažkosťami, ktorým čelila počas letného prestupového obdobia, bol viac než zrejmý. Ku koncu musel klub prijať drastické opatrenia, aby získal nových hráčov. To zahŕňalo trvalý prestup Ez Abdeho a odchod Ansu Fatiho na hosťovanie do Brighton and Hove Albion. Tento boj však trvá naďalej.

Aj keď tieto malé obchody klubu v určitej miere samozrejme pomohli, celkový obraz je stále nestabilný a vo vedení Barcelony je jasné, že táto situácia bude pretrvávať ešte minimálne jedno leto. Informuje katalánsky denník Sport. Problém predstavuje ja to, že klub stále nedostal platbu, ktorú mu prisľúbil nemecký fond Libero Football Finance. Navyše presun na Montjuïc v tejto sezóne znamená, že príjmy z predaja vstupeniek sa významne prepadli. Takže na to, aby Barcelona mohla budúce leto kúpiť akúkoľvek novú posilu, bude musieť uskutočniť veľký predaj, aby sa jej to podarilo.

Nie tak dávno sa Katalánci sa pokúšali predať Frenkieho de Jonga a Ansu Fatiho, ale zostalo len pri pokusoch. Barcelona si je vedomá, že v snahe o pokrok musí priniesť určité obete. Preto sa Deco spolu s trénerským štábom snaží zmierniť riziká premyslenými rozhodnutiami a zabezpečiť, aby konkurencieschopnosť tímu zostala zachovaná. V tejto chvíli nie je nič isté. Je známe, že hoci Barcelona chce zarobiť peniaze predajom hráčov, ku koncu sezóny sa vykoná analýza, ktorá preverí, ktorý hráč je najmenej dôležitý. Problémom je však skutočnosť, že ponuky na týchto hráčov prichádzajú pomaly a samotní hráči radšej zostávajú v Barcelone, než by mali prestúpiť do menej slávnych tímov.

Momentálne je stále v pláne predať Fatiho, ale aby sa tak stalo, musí tento mladý hráč hrať v Brightone naozaj dobre. Momentálne má problém zapadnúť, ale stále je tu šanca, že sa mu to nakoniec podarí. Potom je tu obranca Éric García, ktorý prežíva skvelú sezónu v Girone. Vzhľadom na to, že v Barcelone je už teraz dostatok stopérov, je Španiel možnosťou na predaj. Nakoniec bude rozhodujúca analýza, ale Deco je otvorený vypočuť si ponuky takmer za každého. Plánuje to však urobiť v júni, aby sa predišlo zbytočným zmenám v januári, keď sa toho veľa neočakáva.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-10-03 10:51:18
No po sezóny by mohli byť na predaj Inigo, ak sa nezdvihne, Fati, Ferran a možno aj Lewa. Ale Boh vie, čo všetko sa udeje. Možno ešte bude Ferran najlepší útočník do konca sezóny a Lamine skončí v Las Palmas.
2023-10-03 11:34:09
Ďalší? Koho počítajú za minulý? Snáď nepočítajú Kessieho za veľký predaj za tie drobné čo ho predali, alebo Abdeho a dúfam, že ani Dembeleho nie, keďže z 50 mega sme mali sotva 30-35 mega? Milujem tento klub, ale v predajoch sme úplne tí najhorší vôbec. Naše najlepšie predaje ak sa nemýlim je 1. Neymar, 2. Arthur (za 80 mega, ale dobre vieme o čo sa jednalo pri výmene za Pjaniča, takže toto sa ani za dobrý predaj nedá rátať), 3. je prosím vás ešte Figo, áno Figo ... v roku 2000, sakra 23 rokov dozadu. 4. Dembele (na základe toho čo sme z neho zarobili by nebol ani v top 10 a nie na 4. mieste) , 5. Sanchez, 6. Paulinho, 7. Malcom, Griezmann by bol 8. keby ho nedali v polke sezóny Atletom za polovicu 20 mega. Je snáď jasné aký sme tragický v tomto ...

Kedy si to uvedomia, že treba lepšie predávať hráčov? Nejde to do nekonečna prekrývať predajmi aktív. Skôr sa pýtajme, že aký ďalší veľký predaj aktív v lete. Koľká to už bude páka? 7-8?