Po tom, čo Deco prevzal vedenie športového oddelenia FC Barcelona, dôjde k určitým zmenám v spôsobe, akým Katalánci pôsobia na prestupovom trhu.

Deco sa už teraz zameriava na získavanie mladých talentov, zatiaľ čo jeho hlboké znalosti brazílskeho trhu znamenajú, že FC Barcelona bude hľadať čoraz viac talentov pochádzajúcich z tejto juhoamerickej krajiny. Zároveň ďalšou stratégiou, ktorú chce Deco v Barcelone zaviesť do budúcnosti, je už nepodpisovať zmluvy s hráčmi staršími ako 30 rokov. Informuje katalánsky denník Sport.

Vzhľadom na svoju finančnú situáciu musela Barcelona v posledných rokoch prečesávať prestupový trh v snahe nájsť voľných hráčov a príležitostne podpísať starších hráčov. Sergio Agüero, Dani Alves a Pierre-Emerick Aubameyang boli niektoré z týchto mien podpísaných v nedávnej minulosti.

Len v uplynulom letnom prestupovom období Barcelona podpísala troch hráčov starších ako 30 rokov - Ilkaya Gündoğana, Iñiga Martíneza a Oriola Romeua a verí, že kvóta veteránov v tíme je teraz naplnená. Do budúcnosti však Deco nechce investovať do hráčov starších ako 30 rokov, pokiaľ nepôjde o príliš dobrú operáciu na to, aby ju odmietol - ako to bolo v prípade Gündoğana a Roberta Lewandowskeho.

Riaditeľ Barcelony sa domnieva, že príchod hráčov v tomto veku znamená, že nemajú žiadnu hodnotu pri ďalšom predaji. Takže hoci klub bude naďalej hľadať príležitosti na trhu, hráčom nad 30 rokov sa pravdepodobne vyhne, pokiaľ prestup nebude príliš dobrou príležitosťou na odmietnutie.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
2023-10-03 11:44:10
Treba premýšľať nad tým, že pri dobrých ponukách za 30 ročných hoc aj top hráčov treba zvážiť predaj. Narážam trebárs na takého Casemira. Koľko Real na ňom zarobil a nebál sa ho predať hoc bol hráčom základu. Do teraz premýšľam čo by bolo kebyže sme kedy to, asi 2018, akceptovali tú ponuku 90 mega za Rakitiča od PSG. To by bol viacmennej rovnaký prípad. Realu prišiel Tchouameni a vedel nahradiť Casemira a nám zase prišiel de Jong a vedel nahradiť Rakitiča. Namiesto toho išiel po roku, dvoch Rakitič za drobné do Sevilli.
2023-10-03 13:03:17
vziat 33 rocneho hraca za peniaze,vyhodene peniaze,nech je to ktokolvek,