Julian Araujo má za sebou úspešný štart do sezóny v Las Palmas. Mexičan sa však v zápase proti Celte zranil a jeho rozvoj sa môže na čas zastaviť.

Pre Arauja bolo toto stretnutie šiestym v rade v základnej zostave Las Palmas. Pravý obranca bol ako zvyčajne pomerne istý v defenzíve a v zriedkavých prípadoch, keď sa pokúsil zaútočiť, niekoľkokrát odcentroval do pokutového územia. Nehral však príliš dlho, keďže v 32. minúte musel opustiť ihrisko kvôli zraneniu, pravdepodobne stehna. Nahradil ho Álvaro Lemos.

Zatiaľ nie sú k dispozícii informácie o tom, ako dlho by mohla trvať Araujova absencia, ale zranenie sa mu prihodilo v nevhodnom čase, keď mal isté miesto v základe a na úrovni La Ligy sa mu hrávalo čoraz lepšie. Nie je to dobrá správa ani pre trénera Las Palmas Garcíu Pimientu, ktorý má za sebou minulosť v Barcelone. O trénerovej budúcnosti sa už začalo diskutovať, keďže jeho tím sa nedávno nachádzal v zóne zostupu. Las Palmas zvíťazilo počas víkendu 2:1 a zlepšilo svoju situáciu v tabuľke, keď sa posunulo na 14. miesto. Za zmienku stojí, že Pimienta zatiaľ nemohol využiť zraneného Alberta Moleira, ktorého predtým skautovala Barcelona.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-10-05 14:16:46
Tak to bol super kauf...