Novinár Alex Pintanel uviedol, že Barcelona nestanovila dátum návratu Pedriho, pretože klub chce nechať všetko na hráčovi a na tom, ako sa cíti. Momentálne stredopoliar tvrdo pracuje na dosiahnutí zápasovej kondície a uvidíme, či bude 22. októbra k dispozícii na stretnutie proti Athletic Club.

Pedri nenastúpil za Barcelonu odvtedy, čo v auguste strelil gól proti Cádizu pri víťazstve 2:0. "Pedri trpí nepríjemnými pocitmi pravom kvadricepse. Vývoj zranenia určí jeho dostupnosť," uvádza sa vo vyhlásení Barcelony, ktorá sa štyri dni po zápase s Cádizom podelila o aktuálne informácie o jeho zranení.

Stredopoliarov boj s opakujúcimi sa svalovými zraneniami vyvolal obavy medzi ľuďmi z jeho najbližšieho okolia. Pedri počas necelých šiestich týždňov absencie zápasil so sériou komplikácií, ale nádej predsa len existuje. V súčasnosti vraj jeho rehabilitácia napreduje veľmi dobre a teraz vidí jasnú cestu k uzdraveniu. Na margo toho nedávno na svojich sociálnych sieťach zverejnil video, na ktorom ho bolo vidieť, ako pracuje s loptou.

Treba poznamenať, že Pedri doteraz chýbal v celkovo deviatich zápasoch vrátane stredajšieho duelu proti Portu a nedeľňajšieho súboja s Granadou. Počas týchto deviatich stretnutí sa Xavi musel vyrovnať s výzvou vyskladať svoju základnú jedenástku bez kľúčového hráča stredu poľa.

Kedy sa teda vráti?

Hoci sa návrat stredopoliara blíži, klub sa zdržal stanovenia konkrétneho dátumu jeho návratu. Počas nadchádzajúcej reprezentačnej prestávky využije čas na návrat do zápasovej kondície. Xaviho hlavným cieľom je, aby jeho návrat prebehol hladko, bez zhonu a za optimálnych podmienok. Vzhľadom na zranenia v minulosti bude záložník maximálne opatrný a nebude tolerovať ani najmenšie riziko.

Po repre brejku má Barcelona na programe tri po sebe idúce domáce zápasy proti Athletic Club, Šachtaru a Realu Madrid. Ak by Pedriho súčasný progres pretrval, existuje možnosť, že by sa mohol vrátiť už 22. októbra proti Athletic Club. Hoci pôvodný plán bol využiť ho v druhej časti zápasu, odvážnejší pohľad by bol dať mu minúty, aby mohol nastúpiť v základe na súboj proti Realu Madrid.

zdroj: @alexpintanel
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.