Zlatan Ibrahimović sa zapíše do histórie ako jeden z najpamätnejších futbalistov 21. storočia. Švédska hviezda hrala pred nedávnym odchodom do dôchodku za niekoľko elitných klubov a je známa svojou dlhovekosťou v tomto športe.

Jeho dlhá kariéra ho priviedla aj do Barcelony. Ibrahimović však v katalánskej metropole dlho nevydržal vzhľadom na jeho napätý vzťah s vtedajším trénerom Pepom Guardiolom. V nedávnom rozhovore s Piersom Morganom bývalá hviezda AC Miláno spomínala na incident zo svojich začiatkov v Barcelone a možno aj na začiatok jeho napätého vzťahu s trénerom.

"Keď som sa stretol s Pepom Guardiolom, povedal mi: 'Pamätaj si, že hráči sem neprichádzajú na Ferrari. Čo som urobil? Samozrejme. Kúpil som si svoje sk***né Ferrari," povedal. Od tohto momentu to išlo medzi Zlatanom a Guardiolom už len dolu vodou a nakoniec to viedlo k jeho odchodu do AC Miláno o rok neskôr.

Hoci je švédsky internacionál sám o sebe jedným z najlepších v histórii, jeho príchod do Barcelony neveštil nič dobré. Koniec koncov, prišiel v čase, keď mal klub v tíme svoju zlatú generáciu a konkuroval hráčom ako Lionel Messi a Thierry Henry. Po prehre Barcelony s Interom Miláno v Lige Majstrov v tom roku mal ostrú a nepríjemnú výmenu názorov s Guardiolom, ktorá úplne pošramotila už aj tak zlé vzťahy.

Navyše, Zlatan nemal v tíme miesto po tom, čo Messi zmenil svoju úlohu na ihrisku: "Začalo sa to dobre, ale potom začal Messi rozprávať. Chcel hrať v strede, nie na krídle, a tak sa systém zmenil zo 4-3-3 na 4-5-1. Bol som obetovaný a na ihrisku som už nemal voľnosť, ktorú potrebujem na dosiahnutie úspechu," uzavrel.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-10-04 07:49:08
Nech sa potom tento sebstredný egoista nečuduje, že nemal v Barce na ružiach ustlané. Ak podbúraš autoritu šéfa kabiny, tak musíš byť k***a dobrý aby to len tak vyprchalo, najmä vtedy ak od teba žiada pokoru. Príde mi to len ako bohapusté dokazovanie si toho, že mne nikto nič nemôže, čo sú oni aby mi rozkazovali na čom mám chodiť do roboty? Naozaj úbohé..