Tréner Barcelony Xavi Hernandez má v tejto sezóne v strede poľa množstvo možností, ale zdá sa, že klub plánuje priviesť do tejto oblasti ďalšie posily.

Blaugranas v priebehu uplynulého leta angažovali Ilkaya Gündoğana a Oriola Romeua, zatiaľ čo Fermín López je teraz tiež v dynamike prvého tímu. Podľa Alfreda Martineza z katalánskeho denníka Sport sa však Barcelona domnieva, že na pozíciu defenzívneho stredopoliara potrebuje ďalšieho hráča, a práve na toho sa bude v lete zameriavať.

Po tom, čo Barcelona pred pár mesiacmi prišla o Sergia Busquetsa, angažovala Oriola Romeua, aby v prebiehajúcej sezóne po ste pivota nahradil legendárneho Busiho. 32-ročný pivot odviedol doteraz solídnu prácu, ale v prvom tíme nemá na tomto poste prirodzenú náhradu.

Ilkay Gündoğan, Frenkie de Jong a Sergi Roberto môžu hrať na tejto pozícii, ale nemajú rovnaký profil. Technický personál Barcelony sa preto domnieva, že je potrebné podpísať ďalšieho defenzívneho záložníka. Špekulovalo sa o prestupe už v januári, ale zdá sa, že úradujúci šampión La Ligy počká s príchodom posily až do leta.

Guido Rodriguez je takisto na zozname

Sport ďalej dodáva, že Guido Rodriguez z Realu Betis je niekto, kto je v Barcelone veľmi obľúbený ako alternatíva na tento post. 29-ročný hráč je v hľadáčiku Blaugranas už nejaký ten čas a na konci sezóny bude voľným hráčom, keďže mu končí zmluva s Betisom.

Nedávne správy naznačovali, že prestup argentínskeho internacionála je úplne vylúčený, ale zdá sa, že to nemusí byť úplne pravda a že Rodriguez stále zostáva na programe Barcelony. Uvidíme, či Barcelona v lete skutočne zrealizuje svoj záujem o Rodrigueza, alebo sa bude zaoberať inými možnosťami.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.