Jean-Claire Todibo bol jedným z mnohých hráčov, s ktorými sa na konci éry Josepa Mariu Bartomeua v Barcelone zaobchádzalo nespravodlivo.

Stredopoliar prišiel na Camp Nou ako jeden z najtalentovanejších mladíkov vo svetovom futbale. Todibov talent bol zrejmý od začiatku, no napriek tomu trpel nekonečným čakaním na minúty, ktoré sa nakoniec skončilo jeho odchodom. Po hosťovaniach v FC Schalke a Benfice sa vo februári 2021 upísal Nice.

V rozhovore pre Telefoot začiatkom tohto týždňa si francúzsky stredopoliar zaspomínal na svoje pôsobenie v Barcelone a na to, že to bola tvrdá rana pre jeho začínajúcu kariéru: "Keďže som nehral v Barcelone, ľudia hovorili, že som zlyhal. Z neúspechu som sa poučil a som radšej, keď je môj príbeh takýto a nie je celý ružový," povedal a nesťažoval sa na zaobchádzanie v Katalánsku.

Ďalej pochválil aj svojho súčasného zamestnávateľa, OGC Nice, za to, že verí v jeho schopnosti a dal mu šancu rozbaliť to naplno: "Cítil som sa sebavedomý a milovaný. Všetko bolo jasné v tom, že sa konečne môžem prejaviť a hrať svoj futbal."

Napriek ťažkým začiatkom v profesionálnom futbale sa 23-ročný hráč dostal na vrchol vďaka svojej odvahe a odhodlaniu. Odkedy sa Todibo v júni 2021 pripojil k Nice na trvalý prestup, etabloval sa v základnej zostave a vzbudil záujem klubov z celej Európy. V minulej sezóne nastúpil za tím Ligue 1 v 34 ligových stretnutiach, v ktorých si pričinil o 9 čistých kont.

Manchester United údajne pozorne sleduje jeho situáciu. Anglickým gigantom sa ho nepodarilo získať v nedávno skončenom letnom prestupovom období a očakáva sa, že v januári sa opäť pokúsia o jeho podpis.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-10-04 10:45:12
na té fotce vypadá jako Baldé a Araujo smíchanej dohromady
2023-10-04 17:26:52
Škoda ho,u nás sa nevypracoval len preto,že dostal veľmi málo šancí.