Útočník Barcelony Robert Lewandowski potvrdil, že sa s Xavim nerozprával o záložníkovi Bayernu Mníchov Joshuovi Kimmichovi, hoci priznal, že bol s hráčom v kontakte, ale nediskutovali o možnosti prestupu.

O 28-ročného Kimmicha sa zaujímala Barcelona, ktorá sa v lete snažila obsadiť voľný post pivota. Tím z Katalánska, ktorý sa vtedy snažil vyriešiť svoj zlý finančný stav, sa musel svojich snáh vzdať vzhľadom na cenu operácie. Ešte vo februári tréner Xavi naznačil, že Barcelona má v skutočnosti záujem, ale všetko závisí od hráča: "Je to super špičkový hráč, ktorý fantastickým spôsobom rozumie hre. Ak budú otvorené dvere, s Bayernom sa bude rokovať," povedal.

Ešte v tom čase, keď sa objavili špekulácie o Kimmichovi, sa povrávalo, že Nemec prežíva ťažké obdobie, pokiaľ ide o predĺženie zmluvy. Vzhľadom na to, že jeho zmluva vyprší v roku 2025, Bayern bol ochotný ponúknuť predĺženie spolupráce, ale rokovania sa vtedy dostali do slepej uličky.

Napriek tomu prezident Bayernu Herbert Hainer naznačil, že Kimmich je kľúčovým členom tímu a hráč nakoniec zostal. A teraz, keď sa k celému príbehu vyjadril barcelonský útočník Lewandowski, prezradil, že sa vtedy s Kimmichom naozaj rozprával, ale rozhovor nemal nič spoločné s prestupom do Barcelony:

"Nie [s Xavim som o Kimmichovi nehovoril]. Rozprával som sa len so samotným Jo [Kimmichom] o jeho situácii v Bayerne. V posledných mesiacoch tam bolo veľa nepokojov a neistoty," povedal Lewandowski v rozhovore s Tobim Altschafflom z iMiaSanMia. "To môže mať na tím vplyv. Rozprávali sme sa však len ako priatelia a bývalí spoluhráči - nesnažil som sa ho zlákať do Barcelony," dodal.

Hoci zo záujmu Barcelony o Joshuu Kimmicha v lete minulého roka pre jej finančnú situáciu nič nebolo, Blaugranas stále zostávajú veľkými obdivovateľmi záložníka Bayernu Mníchov. Xavi vraj nemeckého reprezentanta "miluje" a keďže v roku 2024 mu do konca kontraktu zostane len rok, Katalánci by mohli zvážiť jeho prestup, ak im to financie dovolia.

zdroj: twitter/MiaSanMia
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.