Ako uvádza Katalánsky denník Mundo Deportivo, v prvom zápase štvrťfinále Copa del Rey Pepe rasistickým spôsobom napadol stredopoliara Barcelony - Seydou Keitu. Podľa denníka nazval Portugalčan reprezentanta Mali opicou.
Na včerajšej tlačovej konferencii, José Mourinho pripomenul Busquetsa, ktorý na adresu Marcela povedal, že je opica. Reagoval tak na kritiku na Pepeho. "Všetci, ešte aj UEFA tvrdia, že to nie je pravda. Busquetsa každý prehliadol, ale prečo by sme tak nemohli odpustiť aj Pepemu?," povedal Mou na tlačovke.
Pepe je však podstatne iný hráč ako Busquets a jeho strety s Casquetom, Xavim Torresom, Danim Alvesom či Messim tomu dajú len za pravdu. Najnovšie tu je ďalšia aféra a určite pre Portugalčana nepríjemná. V prvom zápase Španielskeho Superpohára, ktorý sa hral 14. augusta nazval Pepe Keitu opicou. Stretnutie na Bernabeu sa vtedy skončilo remízou 2-2.
Pepeho výrok však nezachytili kamery ako v prípade Busquetsa a Marcela. Malijčan však tvrdí, že keď ho Pepe už chcel nejakým spôsobom uraziť, tak si aspoň mohol vybrať niečo lepšie ako 'opicu' nakoľko sám je tmavšej pleti. Seydou však dodal, že chápe, že týmto ho chcel len vyviesť z rovnováhy, ale takto urážlivé slová by si Pepe mohol druhýkrát odpustiť.
zdroj: mundodeportivo.es