Úvodní fáze sezóny 2023/24 je definitivně za námi, a tak nastal čas se blíže podívat na hráče, které Barcelona během letního přestupového období poslala do světa na hostování.

Eric García – v základu Girony

Eric García zapadnul do katalánského celku perfektně a má za sebou snový start do sezóny. Kometou ligového ročníku je i samotná Girona, která je v současné chvíli na druhém místě (bod před třetí Barcelonou). Celkem nastoupil odchovanec La Masie do 7 zápasů, přičemž hned v pěti z nich byl v základní sestavě. Dohromady má na kontě 479 herních minut. Proti Villarrealu si dokonce připsal branku. Angažmá na Montilivi mu zjevně svědčí.

Ansu Fati – postupně se dostává do formy

Ansu Fati se v Brightonu krok po kroku dostává k větším herním příležitostem. Na kontě má už 10 zápasů, byť pouze ve třech případech hrál od začátku (celkem odehrál 319 herních minut). Na kontě už má první branku, která ale ve výsledku svěřencům Roberta de Zerbiho nijak nepomohla – stalo se tak v utkání proti Aston Ville, která tým ze Sussexu rozdrtila 6:1. Když odhlédneme od tohoto debaklu, zažívá Brighton povedenou sezónu. V Premier League je momentálně na šesté příčce.

Pablo Torre – v Gironě si hledá své místo

V Gironě působí také Pablo Torre, který se po své premiérové barcelonské sezóně vydal za větší porcí herních minut, kterých se mu v Barceloně příliš nedostávalo. U Blanquivermells na tom zatím není o moc lépe, byť má pro něj kouč Míchel jen slova chvály. Ofenzivní záložník zatím nebyl ani jednou v základní sestavě a coby střídající hráč nasbíral 116 minut. Na druhou stranu většina z nich byla v posledních čtyřech zápasech, což značí, že by se pro Torreho věci mohly měnit k lepšímu.

Julian Araújo – z Las Palmas přicházejí pozitivní zprávy

Další barcelonský Araújo zažívá u nováčka ligové soutěže Las Palmas skvělé angažmá. Pro bývalého barcelonského trenéra García Pimientu je důležitou součástkou základní sestavy. Mexičan zatím nastoupil do sedmi zápasů a nasbíral celkem 501 herních minut, což je druhý největší počet ze všech hráčů Barcelony na hostování. S Las Palmas se během reprezenzační přestávky nachází přesně uprostřed ligové tabulky.

Sergiño Dest – PSV Eindhoven jako zlatá příležitost

Vypadá to, že Sergiño Dest se po letech trápení konečně našel. Do Eindhovenu dorazil koncem srpna a od té doby nastoupil do čtyř ligových zápasů a čtyř utkání Ligy mistrů (dva kvalifikační, dva skupinové). Celkem tak má na kontě 672 herních minut a je vidět, že se mu u aktuálního nizozemského lídra velice daří.

Clément Lenglet – lavičkář Aston Villy

Po minulém hostování u Tottenhamu Hotspur chtěl francouzský stoper navázat na povedené angažmá a jako svou další destinaci si vybral opět Premier League. Jenže byť se Aston Ville daří a momentálně je v lize pátá, Lenglet má na tom pouze malou zásluhu. Pod trenérem Unaiem Emerym zasáhnul jen do dvou zápasů, a to pouze v Evropské konferenční lize.

zdroj: fcbarcelona.com, transfermarkt.com