Bývalý obranca Manchestru United a klubová legenda Rio Ferdinand v rozhovore pre Manchester Evening News odporučil klubu, aby podpísal zmluvu s barcelonskou oporou Ronaldom Araujom.

Uruguajský internacionál si vypracoval povesť jedného z najlepších stopérov v Európe v súčasnosti a v tejto sezóne bol tiež menovaný za jedného z kapitánov FC Barcelona.

Manchester United sa v blízkej budúcnosti chystá vstúpiť na trh kvôli snahe podpísať elitného stopéra, keďže je neisté pokračovanie hráčov ako Harry Maguire a Victor Lindelof. Keďže Lisandro Martinez nedávno podstúpil vážnu operáciu a Raphael Varane sa ukázal ako dosť náchylný na zranenia, klub z Premier League sa bude snažiť podpísať špičkového obrancu a Ferdinand navrhol práve Arauja ako jednu z možností.

Ferdinandov obdiv k Araujovi nie je nič nové, keďže už predtým poukazoval na tohto zadáka ako na možnú posilu Manchestru United. Teraz bývalý anglický reprezentant opäť označil kapitána Barcelony za jedného zo stopérov, ktorých by si mali Červení diabli vyhliadnuť, hoci priznal, že si nie je istý, či by bol Uruguajčan vhodným cieľom alebo nie: "Uruguajský chalan v Barcelone - Araujo. Bez ohľadu na to, či sa dá získať alebo nie, myslím si, že je skvelý. Je to neskutočný stredopoliar," povedal Ferdinand pre Manchester Evening News. "Má všetky atribúty na to, aby bol perfektný pre Premier League. Pravdepodobne by som povedal, že vyniká, ale či sa dá získať alebo nie, to neviem," dodal.

Araujo je považovaný za súčasnosť a budúcnosť tohto barcelonského tímu a prednedávnom podpísal novú zmluvu do roku 2026. V skutočnosti športový riaditeľ Deco už plánuje ešte viac zabezpečiť Uruguajčanovu budúcnosť ďalšou dlhodobou zmluvou. Takže aj keby sa Manchester United rozhodol poslúchnuť Ferdinandovu radu a pokúsiť sa o prestup Arauja, nemal by to vôbec jednoduché.

zdroj: Manchester Evening News
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.