Bývalý hráč Barcelony Bojan Krkić pre katalánsky denník Sport analyzoval situáciu futbalistov na hosťovaní z Barcelony. Jednou z úloh odchovanca v klube je práve pozorovanie takýchto hráčov.

Ansu Fati

"Z Brightonu som sa vrátil veľmi šťastný. Tréner a jeho spolupracovníci sa mi veľmi páčia. Druhého trénera [Andreu Maldera] poznám ešte z čias, keď som hrával v Miláne. Vlastne sme stále v kontakte. Brighton je tím, ktorý hrá veľmi dobrý futbal v lige, ktorá vám umožňuje hrať. Ansu je vo veľmi dobrých rukách. Jeho tréner mu verí a robí s mladíkmi skvelú prácu. Je veľmi šťastný."

Pablo Torre

"Je v tíme, ktorý v tejto sezóne letí. Má veľkú konkurenciu. Je to mladý chlapec, ktorý práve začína a pravdou je, že jeho progres je veľmi dobrý. Musíme ho nechať na pokoji, je to skvelý hráč. Trénuje na dobrej úrovni. Jeho čas príde."

Julian Araujo

"Budúci týždeň sa na neho chystám do Pamplony. Predvádza veľmi dobré výkony, predovšetkým na defenzívnej úrovni. V jeho prípade je mimoriadne dôležité, že hrá a súťaží. Jeho rozvoj napreduje veľmi dobre na každej úrovni."

Éric García

"Je veľmi šťastný. Rozhodnutie, ktoré urobil, bolo veľmi dobré. Je blízko domova a Girona je tím, ktorý hrá veľmi dobrý futbal. Má skvelého trénera. Celkovo je kapitánom obrany a je nadšený."

Alex Valle

"Aj jemu sa darí veľmi dobre. Utrpel zranenie kolennej šľachy, pôjdem sa na neho pozrieť o dva týždne. Hovorím s Quiquem Álvarezom, druhým trénerom Levante, sú s ním veľmi spokojní."

Clement Lenglet

"Ešte som sa na neho nemohol ísť pozrieť, ale venujeme mu veľkú pozornosť. Nehrá veľa, ale verím, že sa mu podarí zmeniť svoju situáciu. Aston Villa začala sezónu veľmi dobre a konkurencia je maximálna."

Sergiño Dest

"Má väčšiu pravidelnosť ako predtým a myslím si, že to bude veľmi dobré pre jeho futbalový vývoj. Najmä v tíme ako PSV, ktorý je lídrom Eredivisie."

Chadi Riad

"Jeho situácia je trochu iná ako u ostatných, ale aj jeho sledujeme. Je dôležitou súčasťou jedného z tímov, ktorý hrá najlepšie v La Lige, Betisu, a to už jasne ukazuje jeho vývoj."

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-11-03 09:12:15
Všetko ok,len slusne peniaze za nikoho z nich nehrozia a narast kvality nikoho z nich nie je na úroveň barcelony