Včerajší zápas proti Deportivu Alavés bol prvým barcelonským stretnutím, ktoré rozhodoval Mateo Ferrer Busquets. Ak na základe toho môžeme niečo povedať o mladom rozhodcovi (pred dvoma týždňami dovŕšil 30 rokov), určite bolo možné pozorovať, že neudeľuje karty. Hráči Alavésu boli potrestaní len jednou žltou kartou... Ktorá mohla mať aj inú farbu.

Reč je o zákroku Rubena Duarteho na Pedriho v 72. minúte zápasu. Obranca hostí bezohľadne atakoval Pedriho a šliapol mu na členkový kĺb.

 

 

Ruben Duarte dostal za tento zákrok žltú kartu. Pável Fernández, expert z televízie GOL a rádia Marca, pri analýze incidentu uviedol, že "pomer medzi červenou a žltou kartou je tu rozložený v pomere 70:30. Ak by rozhodca na ihrisku ukázal červenú kartu, bola by zaslúžená. VAR mohol v tejto situácii zasiahnuť len veľmi málo".

Pedri opustil ihrisko niekoľko minút po tomto strete a nahradil ho Oriol Romeu. Mohlo to byť jednoducho kvôli hospodáreniu s jeho silami po zranení - novinári katalánskeho denníka Sport však tvrdia, že následky tohto zákroku museli ovplyvniť Xaviho rozhodnutie.

Zaujímavosťou je, že žltá karta, ktorú dostal Duarte, bola... jedinou pre hráčov Deportivo Alavés v tomto stretnutí. Hoci keď bolo skóre v ich prospech, pravidelne naťahovali čas, včera dostal žltú kartu za zdržiavanie začiatku zápasu iba İlkay Gündoğan. Keď k tomu pripočítame žltú kartu Roberta Lewandowskeho za faul, sú to hráči Barcelony, ktorí včera dostali viac žltých kariet.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2023-11-13 11:25:27
Jednoznačne mal
2023-11-13 11:52:19
Včera rozhodca najslabší na ihrisku....Veľmi smutné