Dnes v noci sa odohrali 3 zápasy juhoamerickej kvalifikácie na Majstrovstvá sveta. Čile remizovalo s Paraguajom bez gólov, Kolumbia porazila Brazíliu 2:1 (82. minúta Raphinha, Vinícius Jr. sa zranil) a Uruguaj vyhral nad Argentínou 2:0 - skóre otvoril Ronald Araujo.

Pred zápasom hraným na legendárnom štadióne La Bombonera bol ocenený Lionel Messi, ktorý získal svoju ôsmu Zlatú loptu. Pamätnú trofej mu odovzdali Juan Roman Riquelme a Chiqui Tapia.

¡EL HOMENAJE AL MEJOR JUGADOR DEL MUNDO!: LIONEL ANDRÉS MESSI

Juan Román Riquelme y Chiqui Tapia le entregaron una plaqueta al capitán de la Selección Argentina en reconocimiento por el octavo Balón de Oro de su carrera. pic.twitter.com/hBzD9UfVAw

— TyC Sports (@TyCSports) November 16, 2023

Tu sa však príjemné udalosti pre Argentínčanov v ten večer skončili. Ešte v prvom polčase, v 41. minúte, vbehol do pokutového územia Ronald Araujo a ako čistokrvný útočník presnou strelou prekonal Dibu Martíneza. Uruguajčan pozoruhodne ukončil neuveriteľnú sériu Majstrov sveta, ktorí nedostali gól už 761 minút, teda od... presného zásahu Kyliana Mbappého vo finále Majstrovstiev sveta v Katare.

هدف اول للاوروغواي pic.twitter.com/XtbbiMNSjo

— Messi Xtra (@M30Xtra) November 17, 2023

V závere zápasu stanovil konečné skóre na 2:0 Darwin Núñez, ktorý sa presadil po protiútoku. Uruguaj tak ukončil ďalšiu pôsobivú sériu Argentínčanov: 25 zápasov po sebe bez prehry v kvalifikácii na Majstrovstvá sveta. Treba pripomenúť, že zverenci Marcela Bielsu v októbri zdolali Brazíliu a stali sa tak prvým národným tímom, ktorý vyhral v dvoch po sebe idúcich stretnutiach proti juhoamerickým gigantom od Nemcov v roku 2014.

Perdida de balón de Leo Messi y llega el gol de Uruguay, Argentina cae en la bombonera

Gol de Darwin Núñez pic.twitter.com/2wGXiDSPG8

— IngenieroCeleste (@IngenieroCelesT) November 17, 2023

Počas včerajšieho zápasu nechýbala, ako to už v Južnej Amerike býva, búrlivá atmosféra. Manuel Ugarte urobil odporné gesto smerom k Rodrigovi de Paulovi.

pic.twitter.com/OxGK86b89B

— ataque futbolero pedofilo (@Borjalglesias) November 17, 2023

Lionel Messi sa po zápase vyjadril k situácii slovami: "S Uruguajom je to tak vždy. Radšej nehovorím, čo si myslím, ale mladí, ktorí hrajú za dobrý národný tím, by sa mali naučiť rešpektu od starších. Tieto zápasy boli vždy intenzívne, ale vždy s veľkým rešpektom, takže by sa to mali naučiť."

V ďalšom zápase Argentína vycestuje na slávnu Maracanu, kde nastúpi proti Brazílii (streda 22. novembra o 01:30 nášho času).

zdroj:fcbarca.com