Marc-André ter Stegen zhodnotil súčasnú situáciu v Barcelone v rozhovore pre nemecký Die Welt. Stojí za zmienku, že tento rozhovor poskytol tesne predtým, ako brankár Blaugranas musel opustiť zraz nemeckej reprezentácie kvôli zraneniu chrbta.

Tréning

"V Barcelone veľa trénujem s tenisovými loptičkami, používam ich napríklad počas aktivačného obdobia pred zápasom, aby som bol plne aktívny. Pomáhajú mi optimalizovať určité pohyby a schopnosť reagovať. [...] Považujem za zaujímavé dať si do poriadku ruky a vybrúsiť všetky zmysly. [...] Existuje veľa cvičení, ktoré môžete robiť na stimuláciu zraku."

Pobyt v Barcelone

"V Barcelone sa cítim veľmi dobre. Je to skvelé. Bývam v centre a ľudia ma spoznávajú, ale správajú sa ku mne a mojej rodine s veľkou úctou. Dáva mi to pocit, že som na správnom mieste a že som v minulosti urobil správne rozhodnutia."

Girona vedie ligu

"Imponuje mi ich pokoj a presvedčenie, s ktorým pracujú. Chválim ich za to, čo dosiahli za posledné tri roky."

Gündoğan

"Je pre nás absolútne dôležitý, pretože nám svojimi skúsenosťami dodáva pokoj. Čím viac hráčov tohto kalibru budeme mať na ihrisku, tým menšie výkyvy vo výsledkoch bude mužstvo mať."

Rivalita s Neuerom

"Boli sme spolu v reprezentácii viac ako desať rokov a náš vzťah charakterizuje veľký vzájomný rešpekt. Komunikácia a podpora boli vždy dobré a nikdy medzi nami neboli žiadne problémy. Na profesionálnej úrovni sme mali vždy veľmi dobrú rivalitu. [...] Dobrou vecou na živote mimo Nemecka je, že sa nedozviete všetko (smiech). Každý môže vyjadriť svoj názor. Pre mňa je dôležité len to, aby som bol vo forme a podával dobré výkony, a len tak chcem dokázať svoju hodnotu."

zdroj: mundodeportivo.es sport.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
Marian Premium
2023-11-19 14:39:54
Priateľský zápas v Berlíne: Nemecko - Turecko 2:3