V posledných rokoch Barcelona získala niekoľko hráčov z Manchestru City. Sergio Agüero a Éric Garcia prišli v lete 2021, zatiaľ čo Ferran Torres sa pripojil o 6 mesiacov neskôr v januári 2022. V uplynulom lete Blaugranas získali na voľný prestup bývalého kapitána Manchestru City Ilkaya Gündoğana, zatiaľ čo naďalej majú záujem o Bernarda Silvu.

Katalánsky denník Sport informuje, že ďalší hráč Manchestru City je v hľadáčiku Barcelony, pričom tréner Xavi Hernandez obdivuje útočníka Juliana Alvareza. Podľa denníka sa trénerovi Barcelony 23-ročný argentínsky útočník "veľmi pozdáva" a vidí v ňom kvalitnú budúcu posilu klubu. Nie je to prvýkrát, čo sa Alvarez spomína ako potenciálny cieľ majstrov La Ligy.

A hoci Vitor Roque príde až budúci rok, Barcelona by potrebovala ďalšieho kvalitného útočníka, ktorý by v rozbehnutom ročníku nahradil Roberta Lewandowskeho. Práve tu by mohol nastúpiť niekto ako Alvarez, ktorý sa už osvedčil v The Citizens aj v argentínskej reprezentácii.

Podpísať Alvareza však nebude pre Barcelonu nič jednoduché, vzhľadom na to, že 23-ročný hráč má s Manchestrom City dlhodobý kontrakt do roku 2028. Už skôr sa objavili informácie, že argentínsky internacionál má odstupnú klauzulu, ktorá by z neho mohla urobiť dosiahnuteľný cieľ.

Tieto špekulácie však boli následne vyvrátené a predpokladá sa, že aj keby Manchester City zvažoval predaj, požadoval by sumu presahujúcu 80 miliónov eur. Takže za súčasného stavu sa akýkoľvek prestup Alvareza do Barcelony v jej súčasnej finančnej situácii zdá byť veľmi nepravdepodobný. Uvidíme, či sa situácia v budúcnosti zmení.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
kluc Premium
2023-11-19 15:53:00
v lete predať Lewu za 50m. do arábie a potom môžme uvažovať o 80m. hráčovi :D
2023-11-19 16:06:40
Hej, aj mne sa pozdava, ale pri pozdavani asi ostane. Hra pod najlepsim trenerom, v aktualne najlepsom time