Prvá fáza prác na Spotify Camp Nou bola dokončená. Podľa zmluvy podpísanej so spoločnosťou Limak sa Barça bude môcť vrátiť k hrávaniu zápasov na svojom štadióne už o rok, v novembri 2024, a teraz sa objavili aj informácie o tom, ako budú vyzerať ďalšie etapy, pokiaľ ide o uvedenie ďalších častí Espai Barca do prevádzky.

Turecká spoločnosť Limak nedávno dokončila demoláciu štadióna mesiac pred plánovaným termínom a mohla tak získať prvý z bonusov zahrnutých v zmluve. Ďalšie kroky sa už týkajú odovzdania konkrétnych častí celého projektu. Ďalšie tri kroky pri realizácii projektu Espai Barca sú nasledovné:

November 2024

Návrat konania zápasov na Spotify Camp Nou
65 000 voľných miest (tribúny prvého a druhého poschodia)
50% kapacity VIP tribúny
Základy a výstavba tretej úrovne
Uvedenie do prevádzky múzea v rámci štadióna

August 2025

90% kapacity tretej úrovne
90% kapacity tribúny VIP
Kompletné zastrešenie tribún
Otvorenie nového obchodu v oblasti Espai Barça

August 2026

Ukončenie všetkých prác na Spotify Camp Nou
Kapacita tribún 104 600 miest
48 000 m2 pokrytých strechou, vrátane 21 000 m2 s fotovoltaickými panelmi

VIP tribúna sa bude nachádzať medzi druhou a treťou úrovňou a bude mať kapacitu 9900 miest, čo je trojnásobok kapacity starého Camp Nou. Vrátane práv na pomenovanie štadióna má nová VIP zóna priniesť 120 miliónov eur ročne. Pokiaľ ide o ostatné priestory Espai Barca, projekt nového Palau Blaugrana pre 15 000 divákov sa stále vyvíja, keďže pôvodný návrh bol zmenený.

Podľa harmonogramu stanoveného klubom sa výstavba začne až v druhom štvrťroku 2025 po udelení stavebného povolenia a dátum otvorenia novej arény a zimného štadióna bol stanovený na koniec roka 2027. O niečo neskôr, v prvom štvrťroku 2028, bude hotová výstavba ulíc a areálu Espai Barca vrátane autobusovej stanice v oblasti susediacej s Palau. Na to, aby projekt naplno uzrel svetlo sveta, sa teda bude čakať ešte viac ako štyri roky.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.