Počas včerajšieho zápasu medzi Španielskom a Gruzínskom utrpel Gavi s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi vážne zranenie kolena. Objavujú sa nové okolnosti incidentu, čaká sa na výsledky lekárskych testov.

Gavi nakoniec odišiel z ihriska po tom, čo v čase 22:30 spadol na trávnik pri pokuse o spracovanie lopty. K zraneniu došlo bez kontaktu so súperovým hráčom.

 

pic.twitter.com/D84ljVCxYO

— follow @martinminan_ (@videosmartin0) November 19, 2023

 

Zároveň treba zdôrazniť, že to nebol prvý zdravotný problém Gaviho pri tomto stretnutí. Len niekoľko okamihov predtým, v čase 19:45 zápasu, ho ostro fauloval gruzínsky hráč.

 

❌ Minutos antes, Gavi sufrió esta entrada sobre su rodilla, de la que también se dolió ostensiblemente.

El mediocampista volvió al terreno de juego y protagonizó la acción por la que se marchó llorando del campo. #SeleccionRTVE pic.twitter.com/MRM1Ma6wHZ

— Teledeporte (@teledeporte) November 19, 2023

 

Hoci Gavi po tomto strete opustil ihrisko, lekári takmer okamžite rozhodli, že bude môcť pokračovať v hre. Mladý záložník utrpel zranenie práve tejto časti tela len o niekoľko akcií neskôr. Už pri prvom ostrom zákroku na toto koleno zjavne trpel bolesťami a lekári španielskeho národného tímu mu ošetrili miesto populárnym "obstrekom".

Nie je možné určiť, do akej miery mal predchádzajúci náraz za následok vznik alebo zhoršenie konečného zranenia, ale určite je možné položiť si otázku, či bolo za daných okolností potrebné poslať Gaviho späť na ihrisko.

Treba pripomenúť, že Španielsko už malo zabezpečený postup na Euro 2024 a samotný stredopoliar už odohral 90 minút niekoľko dní predtým v zápase proti Cypru. Luis de la Fuente medzi týmito zápasmi vymenil takmer celú jedenástku, ale rozhodol sa Gaviho nenechať odpočívať. Neurobil tak ani po zdravotných problémoch barcelonského odchovanca v úvode zápasu, hoci mal na lavičke náhradníkov až 5 stredopoliarov.

zdroj: teledeporte
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2023-11-20 12:19:38
Vôbec ho nemal stavať a po tom faule už ho mal aspoň stiahnuť. Môj názor je, že sa mu to stalo už vtedy.
2023-11-20 12:53:37
Cista Fuenteho magorina. Nemohli startit ani prve miesto v tabulke a hrali so slabsim superom. Pride mi to,ze si nahana statistiky a nehladi na hracov. Nemyslim len na Gaviho,ale aj tych,ktori nezasiahli,resp malo hrali v repre a chodia len na zrzazy. Kedy maju hrat,ak nie teraz???
Na tejto urovni taky trener nemoze takto zmyslat. Pre mna je ti idiot.