Dnes v španielskej športovej tlači dominuje Gaviho zranenie. Zatiaľ čo čakáme na presné výsledky vyšetrenia, španielske médiá informujú, že barcelonské orgány sú vraj pobúrené postojom Luisa de la Fuenteho a španielskej federácie. Klub je presvedčený, že sa zbytočne riskovalo záložníkovo zdravie a že za to bude musieť zaplatiť samotný hráč a klub.

Javi Miguel z madridského denníka AS, ktorý je známy svojimi vzťahmi s Xavim, tvrdí, že v Barcelone "sa nedá skryť obrovské rozhorčenie" nad tým, ako Luis de la Fuente riadil Gaviho minúty na ihrisku. Pripomeňme, že včerajšie stretnutie s Gruzínskom bolo pre Španielsko prakticky bezvýznamné - La Roja si už zabezpečila postup na Euro 2024. Z tohto dôvodu sa tréner rozhodol pre viaceré rotácie v porovnaní so stretnutím s Cyprom: v oboch týchto zápasoch hrali v základe iba dvaja hráči. Boli to Le Normand a práve Gavi. Zaujímavosťou je, že stopér Realu Sociedad v stretnutí s Cyprom opustil ihrisko už po štyridsiatich piatich minútach - v základe sa teda objavil iba hráč Barcelony, ktorý len niekoľko dní predtým odohral celý zápas.

Novinár pripomína, že Gavi nastúpil vo všetkých zápasoch národného tímu, odkedy ho prevzal Luis de la Fuente. Mladý stredopoliar bol hráčom základnej zostavy v 23 zápasoch, v ďalších štyroch prišiel na ihrisko z lavičky. Javi Miguel uzatvára, že klub zvažuje podanie oficiálnej sťažnosti na federáciu alebo neformálnejšie riešenie - vyjadrenie nespokojnosti priamo prostredníctvom Joana Laportu.

Roger Torelló z katalánskeho denníka Mundo Deportivo informuje podobne. Aj on pripomína slová Luisa de la Fuenteho z predzápasovej tlačovej konferencie, ktoré sa ukázali ako prorocké: "Gavi je hyperaktívny. Nezastaví sa. Vždy chce hrať. Dobrí futbalisti nikdy neodpočívajú. Preto sú takí dobrí a výnimoční. Musíte dávkovať to úsilie, ale keď ste mladí... Okrem toho je fyzicky supertalentovaný. Je november, v tomto období majú futbalisti stále sviežosť."

O silnej nespokojnosti v klube informujú aj zahraničné médiá. Fabrizio Romano naznačil, že Barça je nahnevaná, pretože v klube nemajú pochopenie pre to, prečo musel Gavi hrať v zápase proti Gruzínsku.

zdroj: as.com mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

3 komentáre
2023-11-20 11:09:06
Za mňa nie je na vine ani tréner, ani štáb, ani gavi... jednoznačne UEFA/FIFA, extrémna nálož zápasov v rámci roka, zbytočné prípravné zápasy a liga národov a potom sa čudujme, že u nás v lige vedie girona bez reprezentantov a k tomu má každý väčší klub minimálne 5-6 zranených hráčov...bravo 🤦
2023-11-20 12:55:14
Gavi je makač,verím,že v lete už bude hrať prípravne ,zápasy a budúcu sezônu bude fit.