Savinho bol jedným z objavov sezóny a katalánske denníky venovali údajnému záujmu Barçy o brazílskeho hráča značný priestor. Nedávno boli citované vyjadrenia prezidenta Girony, ktorý správu o záujme Blaugranas privítal. Osoba, ktorá má k tejto záležitosti oveľa viac čo povedať, však nenecháva o budúcnosti krídelníka žiadne pochybnosti.

Brazílsky talent má za sebou skvelý štart do sezóny a v 14 zápasoch už zaznamenal 5 gólov a 4 asistencie. Niet divu, že sa o ňom hovorí aj v Barcelone. Savinho je však hráčom Troyes, ktoré je rovnako ako Girona súčasťou futbalovej skupiny City. Rozhodujúce slovo tak majú práve majitelia Manchestru City. Pred niekoľkými dňami sa Ferran Soriano, výkonný riaditeľ Manchestru City, vyjadril na adresu 19-ročného krídelníka a o budúcnosti hráča Troyes mal jasno: "Savinho zostane v Girone do konca sezóny a pravdepodobne ešte jednu sezónu. V PSV toho veľa neodohral a pochopili sme, že v Girone by mohol dobre zapadnúť. Nikam neodchádza, je súčasťou projektu. Je veľmi šťastný a my sme s ním tiež spokojní."

Barcelona uznáva, že Savinho je atraktívny hráč, ale je jasné, že je hráčom City Football Group, a preto existujú minimálne tri prekážky prípadného prestupu. Po prvé, prioritou bude udržať ho v klube spojenom so skupinou City Football Group, aby si nad ním udržali kontrolu. Po druhé, ak bude ponúknutý na predaj, bude mať veľmi vysokú cenu. A po tretie, ak si hráč udrží súčasnú formu, mohol by v blízkej budúcnosti posilniť Manchester City, ktorý takúto príležitosť určite len privíta.

Týmto by sa mala definitívne ukončiť diskusia o možnom príchode Savinha do Barcelony, ale ako poznáme katalánske denníky, o brazílskom hráčovi sa v súvislosti s posilnením Barçy dočítame ešte nejedenkrát.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es
foto: twitter/girona

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.