Gaviho zranenie je pre Barcelonu obrovským problémom, pretože na celú sezónu stratí výnimočného futbalistu, ktorého nebude možné plne nahradiť za žiadne peniaze. Najdôležitejšie je v tomto prípade, samozrejme, samotné zdravie hráča, ale za zdôraznenie stojí aj téma odškodného od FIFA, na ktoré bude mať Barcelona nárok.

Všetko sa deje v rámci špeciálneho programu na ochranu klubov, ktoré dávajú svojich hráčov k dispozícii národným tímom. Bol iniciovaný v roku 2014 a v rámci neho dostávajú tímy kompenzáciu, ak sa ich hráč počas pôsobenia v národnom tíme zraní, samozrejme, len v oficiálnych termínoch. FIFA vypláca odškodné od 28 dní po tom, ako hráč utrpí zranenie. Barça by teda začala dostávať peniaze od 16. decembra.

Suma sa odvíja od platu hráča, ale existujú určité obmedzenia. FIFA môže vyplatiť maximálne 7,5 milióna eur. Táto suma vychádza z výpočtu maximálnej náhrady 20 458 eur za každý deň absencie, keď je doba absencie 365 dní, čo je hraničný dátum. V prípade Gaviho osemmesačnej liečby by Barça teoreticky mohla dostať približne 4,315 milióna eur.

Táto suma sa na prvý pohľad nemusí zdať nízka, ale keď človek porovná plat hráča a jeho dôležitosť pre tím, je ťažké nenadobudnúť dojem, že súčasný systém je len slabou náplasťou...

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-11-20 17:16:04
No ak mám byť úprimný, čakal som ešte menšiu sumu ako 4 mega. Tie 4 mega možno budú stačiť akurát na hosťovanie Lo Celsa, takže ...