Zranenie kolena, ktoré Gavi utrpel počas zápasu Španielska s Gruzínskom, znamená, že v tejto sezóne si už nezahrá a Barcelona sa tak ocitne v ťažkej situácii. Výrazne to ovplyvní aj prestupovú politiku Blaugranas na január.

Gavi je v Barcelone nenahraditeľným členom Xaviho základnej zostavy a jeho absencia spôsobená zranením spôsobí, že v tíme zostane do konca sezóny veľká diera. Zranenie Gaviho má pre Blaugranas nielen následky na ihrisku, ale teraz zmení aj ich plány na januárové prestupové obdobie.

Podľa Ferrana Martineza z katalánskeho Mundo Deportivo technický personál Barcelony teraz uprednostňuje podpis nového interior v januári pred príchodom mladého útočníka Vitora Roqueho. Ideálnym scenárom pre Kataláncov by bolo priviesť brazílskeho útočníka a zároveň podpísať záložníka, ale realita je taká, že januárový trh bude opäť diktovať finančné fair play.

Blaugranas veria, že situácia v ofenzíve je zatiaľ zvládnuteľná, ale ak už v lete chceli druhého záložníka, po strate Gaviho je kúpa nového stredopoliara ešte naliehavejšia. Podľa predpisov RFEF by Barça mohla podpísať hráča, ktorý by nahradil Gaviho, aj napriek prekročeniu platového limitu, pokiaľ by boli splnené určité podmienky, napríklad, že by nový hráč by obliekal dres Blaugranas len do konca sezóny a nepresiahol by 80% čistej mzdy Gaviho v klube.

Barcelona však nechce podpísať hráča len tak a chce niekoho, kto by do tímu priniesol kvalitu. Úlohou technického sekretariátu teraz bude nájsť profil, ktorý to dokáže a bude schopný opustiť svoj súčasný klub v januárovom prestupovom období. Zdroje z klubu informujú Mundo Deportivo, že dôležití hráči hrajú pravidelne vo veľkých tímoch, ktorým nebude umožnené odísť uprostred sezóny. Barcelona ako taká by sa mohla zamerať na hráčov, ktorí nie sú hráčmi základu vo svojom klube, necítia sa komfortne a môžu tlačiť na odchod.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-11-20 17:11:29
Vidím to na Lo Celsa. Mali sme o neho záujem už v lete, ale Spurs chceli za neho veľa, ale ten u nich nehrá skoro vôbec, takže môžu byť už teraz minimálne k jeho hosťovaniu otvorenejší. Rovnako Torre nám v Girone veľmi nehrá. Ja stále neviem pochopiť, prečo nevie nikde preraziť, lebo talent v ňom vidím. Skúsil by som ho stiahnuť z hosťovačky. Je to blbé, ale okrem interiora nám treba nutne aj DMko, ktoré sa očividne asi nepodarí priviesť v zime podobne ako Roqueho. Vermeeren nám asi v zime utečie do Arsenalu a Moscardo možno do Chelsea.
2023-11-20 20:31:09
Keď nedovedieme Roqueho,ale stredopoliara,tak ta " lepšia" záloha nam moc golov nedá.Roque asi skôr...pri forme našich útočnikov to potom moc rużovo nevidím.