Španielske médiá nepochybujú o tom, že po zranení Gaviho je pre Barcelonu v januári dôležitejším cieľom získanie záložníka, a nie príchod Vitora Roqueho. Zatiaľ nie je isté, ako sa klub rozhodne vyrovnať s absenciou 19-ročného mladíka, ale už sa objavilo meno hráča, ktorý by sa mohol pripojiť k tímu.

Katalánsky denník Mundo Deportivo zdôrazňuje, že Barcelona nemá v úmysle priviesť niekoho len tak, aby uskutočnila prestup, ale že musí ísť o dobre premyslenú operáciu. A jej uskutočnenie bude veľmi ťažké vzhľadom na finančnú situáciu klubu a neochotu ostatných tímov vzdať sa svojich hráčov uprostred sezóny. Takýto hráč by preto pravdepodobne nemal byť trvalou súčasťou jeho tímu, a keďže ňou nie je, jeho vhodnosť v tíme ako Barcelona by mohla byť spochybnená.

Katalánsky denník však uvádza príklad hráča, ktorý má v klube problémy a ktorý by mohol Gaviho nahradiť. Ide o Giovaniho Lo Celsa, o ktorého sa Barcelona zaujíma už dlhší čas. V lete si Xavi vyhliadol Argentínčana ako posilu do tímu, ktorá by mohla hrať bližšie k súperovej bráne a finalizovať tam akcie. Nakoniec Lo Celso zostal v Tottenhame, ale jeho situácia v klube je stále zlá - v tejto sezóne strávil na ihrisku iba 83 minút. Kvôli zraneniu nemohol nastúpiť na štyri zápasy.

Napriek pochybnostiam o súčasnej výkonnosti Lo Celsa by takáto operácia mala niekoľko pozitívnych aspektov. V prvom rade by hosťovanie Argentínčana mohlo byť výhodné pre všetky zúčastnené strany. 27-ročný hráč by získal príležitosť hrať častejšie a Tottenham by mohol dúfať, že sa zvýši jeho hodnota v súvislosti s prípadným predajom.

La Liga by pre Lo Celsa nebola ničím novým, keďže v tejto súťaži už pôsobil vo farbách Villarrealu a Betisu. Za zmienku stojí, že stredopoliar je naďalej povolávaný do argentínskej reprezentácie, hoci prevažne v úlohe náhradníka. Podľa Mundo Deportivo si Lo Celsa v Barcelone naďalej vysoko cenia a jeho profil zodpovedá úlohe Gaviho náhrady.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
mito669 Premium
2023-11-20 20:23:04
Len to nie, dúfam že nebudú panikáriť a neprivedú zase niekoho bez rozmýšľania
2023-11-20 20:30:38
Panic buy priemeraka zada "pomoze" k bankrotu.