Po zranení Gaviho, ktoré ho na dlhý čas vyradilo z hry, sa médiá okamžite začali zaujímať o to, ako Barcelona zareaguje na posilnenie tímu. Dnes sa okrem iného objavili správy, že by sa mohol na podpísať Pablo Torre alebo Giovani Lo Celso. Teraz však madridský denník Marca informuje, že klub žiadne prestupy neplánuje.

Hoci je na konečné rozhodnutie ešte skoro, podľa Luisa F. Roja z denníka Marca FC Barcelona neuvažuje o posilnení stredu poľa žiadnym prestupom. Dôvodov má byť hneď niekoľko. Po prvé, možnosť získať niekoho s platom do 80% Gaviho, ako to povoľuje La Liga, neponúka veľký výber. Navyše by muselo ísť o posilu len na túto sezónu. Po druhé, prioritou zimného prestupového obdobia je priviesť Vitora Roqueho alebo nového defenzívneho záložníka.

Po tretie, v kádri je veľká dôvera vo Fermína Lópeza. Nie nadarmo sa ľudia zo španielskej federácie vyjadrili, že v Lópezovi vidia kvality Pedriho a Gaviho. Fermín má skutočne skvelú techniku, ale vidieť v ňom aj typickú Gaviho zdatnosť, hoci určite nie na takejto úrovni intenzity. Odchovanec La Masie však už v tejto sezóne ukázal, že môže byť pre tím cenným hráčom. Nielen ako striedajúci hráč, ale aj základnej zostavy.

Podľa denníka Marca trénerský štáb verí, že s trojicou Gündoğan, Frenkie de Jong (ktorý sa dnes večer vrátil do tréningového procesu s tímom) a Pedri a s náhradníkmi ako Oriol Romeu, Sergi Roberto a Fermín López je stred poľa dostatočne obsadený. Nemôžeme zabudnúť ani na opciu z rezervného tímu Marca Casada či možnosť využiť na tomto poste Joãa Cancela.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

4 komentáre
kluc Premium
2023-11-20 21:17:23
No je len nás Boh ochraňuj keď sa zraní jeden z tej trojice základu 😄
2023-11-20 23:04:05
Tak to nie ... Keď už Roberta ideme počítať ako záložníka, kto potom do pi*e ma kryť chrbát Cancelovi, ktorý sa tiež v článku ide spomínať ako alternatíva do zálohy. Sakra aj Cancelo si zaslúži odpočinok a tiež mu nie je dopriaty, lebo aj Roberto je zranený. Celé zle toto. Do sezóny sme išli s 5 záložníkmi v prvom tíme a ešte šťastie, že sa prikmotril Fermin. Teraz bez Gaviho to je 4 + Fermin, čiže 5 a na zdvojenie postov niekoho stále treba.