Záležitosti Roberta Lewandowskeho mimo ihriska sú čoraz častejšou témou v mediálnom priestore. Na kanáli YouTube Tomasza Ćwiąkała vznikol rozsiahly materiál, ktorý s tým súvisí. Novinár Canal+ Sport sa rozprával s Cezarym Kucharskim, ktorý poskytol svoju verziu sporu s Lewandowskim a vyjadril svoj názor na útočníka Barcelony.

Lewandowskeho bývalý agent sa s ním sporí na právnej úrovni a na túto tému existuje množstvo obvinení z oboch strán. Kucharski predstavil svoju verziu bez toho, aby si dával servítku pred ústa.

"Jeho správaniu veľmi dobre rozumiem, dnes ešte viac ako pred niekoľkými rokmi. Chápem Lewandowskeho, že sa mu so mnou vôbec nechcelo vychádzať a že ma práve preto nahrával, intrigoval. Poznám jeho prístup k peniazom, viem, ako dokáže konfabulovať, klamať, dokonca aj na verejnosti, nikto sa ho na nič nepýta, pretože je to Robert Lewandowski."

"V zmluve bolo presne opísané, na aký účet mi má Lewandowski peniaze vyplatiť. Naši právnici sa stretli, vytvorili dohodu, aby určili sumu, ktorá mala byť zapísaná v tejto dohode (...) Lewandowski chcel, aby v dohode bola klauzula o mlčanlivosti, že ju podpíšem pod pokutou 2 milióny zlotých, že bude tajná 30 rokov. Keď sa ma tretíkrát spýtal, za čo chcem tieto peniaze, mal som na výber: "Si idiot?" Tak som mu tichým hlasom povedal, že predsa chceš, aby som ťa kryl do konca života. On si robil výplaty sám pre seba. Z firmy vybrali desiatky miliónov zlotých. Vybrali zo spoločnosti majetok, vytvorili fiktívne doklady na všetky tieto platby. Toto všetko som musel povedať prokurátorovi. Bol som prezidentom tejto spoločnosti, ale keď som videl, čo Lewandowski, jeho právnici a Zawiślak robia, odstúpil som. Jeho činnosť som si predstavoval inak."

"Spor sa týka vyrovnania spoločnosti, ktorá mala obrazové práva na Lewandowskeho, pričom ide o obrovský majetok s príjmom 10-12 miliónov ročne. Nepáčilo sa mi konanie Lewandowskeho, že chce, aby som sa podieľal na postupe presunu peňazí na jeho rodinu, jeho súkromné veci... Do spoločnosti prichádzali ich faktúry. Spoločnosť nemôže financovať moju mamu, švagra, sestru, Zawiślaka, Gorzelnika... Neboli žiadne dohody."

"Lewandowski nechcel, aby som išiel do väzenia za vydieranie, ktoré si vymyslel. V tejto hre ide o peniaze. (...) Som človek, ktorý má rád kompromisy, ale ak niekto prekročí hranicu, a to bol pokus očierniť ma vo verejnej mienke, zapojenie pisowskej prokuratúry, vstup do môjho domu o pol siedmej ráno, pokus o razie vo všetkých mojich firmách, takáto organizovaná akcia zločineckej skupiny, ktorá podľa mňa riadila a pod rúškom zákonnosti použila štátny aparát a nátlak, aby ma prinútila... Koho nazývam zločineckou skupinou? Samozrejme prokuratúru, Siemiątkowskeho, Lewandowskeho a celý tento tím. Podľa môjho názoru to, čo urobili, spadá pod organizovanú zločineckú skupinu, ktorá ma teraz chce prinútiť, aby som súhlasil s tým, že Lewandowski mi zaplatí len 500 000 zo 40 miliónov, o ktoré bojujeme."

"S každým, kto sa pokúsil napísať úprimne [o tomto spore], som zaobchádzal, akoby mi sedel vo vrecku. Zawiślak [Lewandowského priateľ/manažér] a celý tento tím sa snažili vyhodiť Pawla Wilkowicza z pozície šéfa Sport.pl. Pokúšali sa o to intrigami."

"Oddeľujem Lewandowskeho futbalistu od Lewandowskeho človeka, čo sa neoddeľuje. Vy to ako novinári spájate. Ja si Lewandowskeho ako futbalistu vážim, ale hovorím aj o svojich pocitoch. Ako o ňom môžem zmýšľať dobre, keď ma dlhé roky nahrával a zároveň mi želal všetko najlepšie k narodeninám, pozval ma do Mníchova, povedala mi Ania Lewandowska: "Strýko, kedy prídeš za Klárou?" A neskôr som sa dočítal, že sa ma vtedy báli, že som ich vydieral, snažil sa ich k niečomu prinútiť."

"Nemám Lewandowskemu za zlé, že sme sa rozišli vo vzťahu agent - futbalista, pretože aj ja som už bol z toho unavený. Lewandowski mi nikdy v živote nepovedal: "Skvelé, že som išiel do Lechu, do Dortmundu, do Bayernu." Že to boli dobré rozhodnutia. Dnes ma dokonca diskredituje."

zdroj: YT: Tomasz Ćwiąkała
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-11-21 09:11:22
Chlapík si poplakal, 0,5M alebo 40M ide mu o peniaze 💸💰