Dozvedáme sa ďalšie podrobnosti o Gaviho zranení. Doktor Pedro Luis Ripoll, ktorý je považovaný za jedného z najlepších úrazových lekárov v Španielsku, sa opäť vyjadril v relácii "El Larguero" na rádiu Cadena SER a poskytol svoj názor na to, ako by mohla prebiehať Gaviho rekonvalescencia, pričom klub už vydal oficiálne vyhlásenie.

"Toto vážnejšie zranenie sa týka menisku. Práve meniskus chráni chrupavku. Kľúčová je liečba. Tieto zranenia komplikujú rekonvalescenciu, pretože musíme čakať, kým sa to zahojí. Bude sa šiť a hovoríme o minimálne 10 mesiacoch. Ak by išlo len o roztrhnutie krížneho väzu, bolo by to šesť až osem mesiacov."

"Dúfam, že sa mi podarí vidieť toho istého Gaviho, som presvedčený, že ho ešte uvidíme, určite sa zotaví. Máme 80% pravdepodobnosť uzdravenia, záleží na charaktere, vôli a šikovnosti, ktorú do procesu vloží samotný hráč."

"Zmeny v zápasovom kalendári? Niečo robíme zle. Som presvedčený, že ak tieto zmeny neurobíme, z futbalu sa stane mlynček na mäso. Treba upraviť zápasy, vyvážiť kádre a zmluvne upraviť zdravotné otázky."

zdroj: cadena ser
foto: twitter

Diskusia

4 komentáre
2023-11-21 12:04:15
Bojím sa že už to nikdy nebude ten Gavi akého poznáme :(
2023-11-21 12:11:11
Ja si myslím ze v prvom rade treba tvrdo trestať zakroky zakernych hracov,medzi ktorymi vynika napr. aj taky gavi,a po druhe treba zrušiť vyzivovych specialistov v kluboch,odkedy hráči žerú len otruby a zeleninu odvtedy idu od zranenia k zraneniu,myslim,ze straca sa elasticita a pevnosť klbov,svalov a vazov,kosti a po tretie treba znížiť platy spickovym hracom aby mohli muzstva mať širší kader kvalitnych hracov,ak sa tieto tri veci neudeju všetky myslim ze budeme na najlepších hráčov pozerat hlavne v televiznych show a na tribunach