Bývalý obranca Barcelony a klubová legenda Gerard Piqué v rozhovore pre El Larguero odporučil Gavimu, aby sa neponáhľal s rekonvalescenciou po zranení krížneho väzu, len aby si v lete pomohol zahrať na EURO2024.

Gavi si pretrhol krížny väz počas nedeľňajšieho kvalifikačného zápasu Španielska na EURO2024 proti Gruzínsku. Mladík je mimo hry do konca sezóny a očakáva sa, že bude mimo hry osem až deväť mesiacov, možno aj desať.

Piqué odkazuje Gavimu, že to chce čas

Pique, ktorý má za sebou hviezdnu kariéru, chápe motiváciu niekoho, ako je Gavi, aby sa snažil byť k dispozícii na budúcoročné EURO, najmä vzhľadom na to, že to bude jeho vôbec prvé. Bývalý kapitán Barcelony však vyzval odchovanca La Masie, aby na nič netlačil, pretože má pred sebou ešte dlhú kariéru: "Teraz je dôležité, aby sa dobre zotavil, aby sa neponáhľal. Je možné, že psychicky myslí na Majstrovstvá Európy a Olympijské hry, ale radím mu, aby sa vrátil, až keď bude v poriadku," povedal Pique.

"Viem, aké dôležité sú Majstrovstvá Európy, a ešte dôležitejšie sú tie prvé, ale mal by sa upokojiť, pretože má pred sebou ešte minimálne 15 rokov kariéry," dodal legendárny obranca. V súvislosti s Gaviho zranením Piqué doplnil: "Gaviho zranenie bolo veľmi smolné. Čísla, ktoré nazbieral v Barçe a španielskej reprezentácii, boli neuveriteľné, takže je škoda, že sa zranil."

Piqué odhalil svoj obdiv k 19-ročnému stredopoliarovi, keď dodal: "Zo všetkých mladých hráčov, ktorí sú teraz v tíme Barçy, mám najradšej Gaviho. To, čo dokázal vo svojich 19 rokoch, je brutálne."

zdroj: Cadena SER
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
Rasto Premium
2023-11-22 15:06:19
Geri má pravdu.