Kataláncom sa počas uplynulého leta podarilo získať na hosťovanie Joãa Felixa aj Joãa Cancela, no kúpa jedného či druhého hráča na trvalý prestup bude vzhľadom na finančný stav v klube veľmi komplikovaná. A to najmä v prípade Felixa, za ktorého chce Atlético Madrid poriadnu pálku.

Felix odštartoval svoje dobrodružstvo v drese Blaugranas ako z veľkej knihy, keďže zažiaril v úvodných stretnutiach proti Realu Betis a Royal Antverpy. V poslednom čase však jeho forma nie je práve najlepšia a možnosť, že by sa jeho dočasné hosťovanie zmenilo na trvalé, sa vzhľadom na extrémne požiadavky Atlética Madrid javí ako čoraz menej pravdepodobná.

Madridský denník Marca tvrdí, že Atlético Madrid by rokovalo s Barcelonou o trvalom predaji Joãa Felixa minimálne za sumu okolo 70 - 80 miliónov eur. Los Rojiblancos sa na Felixov návrat nepozerajú priaznivo, pričom Portugalčan predtým upadol do nemilosti trénera Diega Simeoneho. Napriek tomu, keďže v roku 2019 zaplatili Benfice až 126 miliónov eur, Atlético chce stanoviť cenu, ktorá mu pomôže získať späť časť sumy, ktorú za neho zaplatilo.

Barcelona sa na druhej strane nachádza v neistej pozícii kvôli svojej finančnej situácii. Hoci Felix začal sezónu veľmi dobre, jeho posledné výkony neposkytujú argument pre vyplatenie tak vysokej čiastky, najmä vzhľadom na to, že Barcelona sa zmieta v zlej finančnej situácii. Napriek tomu by prijateľná cena prinútila Kataláncov vynaložiť úsilie na udržanie krídelníka.

Médiá pritom pred časom tvrdili, že Barcelona a João Felix sa už dohodli na pokračovaní vzájomnej spolupráce, ak budú mať priestor v rámci finančného fair play a ak mu Atlético Madrid stanoví primeranú cenu. Sezóna je dlhá a Felixove výkony bude vedenie Blaugranas naďalej pozorne sledovať, keďže do Atlética sa s vysokou pravdepodobnosťou už nevráti.

zdroj: marca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2023-11-21 12:48:39
Nech si ho nechajú.
2023-11-21 13:11:09
Dat im to,čo sme dostali za Griziho.