Katalánsky denník Sport informuje, že Xavi bude trénerom FC Barcelona až do konca sezóny a o jeho budúcnosti sa bude diskutovať až v závislosti od výsledkov a výkonov tímu počas sezóny.

Xavi ešte v septembri predĺžil zmluvu s Barcelonou a predĺžil ju až do roku 2025 po tom, ako sa k tímu pripojil v decembri 2021 a nahradil Ronalda Koemana. Počas svojho pôsobenia bol však tréner oboznámený so zlou finančnou situáciou v klube, a hoci to ovplyvnilo jeho prestupové plány, klubovej legende sa podarilo udržať formu svojho tímu.

Momentálne sa Barça nachádza v náročnom období, napriek tomu, že dosahuje pozitívne výsledky. Vedenie v tejto fáze aktívne hľadá vysvetlenia a riešenia, ale v dobrých aj zlých časoch držia všetci spolu. Uprostred toho všetkého je kľúčovou istotou v klube záväzok voči Xavimu ako hlavnému trénerovi.

Na rozdiel od špekulácií médií Barcelona nezačala hľadať alternatívu za Xaviho a toto rozhodnutie je vyjadrené vierou Joana Laportu v Xaviho schopnosti. Laportov postoj je jasný: Xavi bude pokračovať ako tréner FC Barcelona až do konca sezóny bez ohľadu na okolnosti. Vedenie je presvedčené, že Xavi má schopnosti efektívne viesť tím a verí v jeho schopnosť zvrátiť súčasnú situáciu.

Je však dôležité poznamenať, že ku koncu sezóny sa uskutoční dôkladná analýza výkonov tímu. V závislosti od výsledkov sa môže začať diskusia o jeho budúcnosti. Dovtedy má však Xavi istotu podpory a pokoja potrebného na to, aby sa mohol sústrediť na svoje trénerské povinnosti a neovplyvnili ho žiadne šíriace sa špekulácie.  V súčasnosti je Barcelona rozhodnutá zachovať status quo a neuvažuje o žiadnych trénerských zmenách.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
Barco10 Premium
2023-11-21 13:09:49
Neviem kto by nas prisiel trenovat ked sme v takych srackach na hracov davame cez leto 3.4 miliona tak neviem ktory trener po tom tuzi
2023-11-21 13:45:27
Zmluva je este na dalsiu sezonu,takze ak povedal ze do konca tejto sezony tak to vyzera na jeho odchod po sezone čiže o akej dovere to hovori?laporta je majster slova,vie povedať pravdu aj klamať v jednej vete,a zajtra to uz aj tak bude presne naopak,nessi by mohol rozprávať