Podľa Cadena SER nemecký fond Libero nezaplatí 40 miliónov za Barça Studios. Barcelona už teraz predpokladá, že "partner" nezaplatí sumu rovnajúcu sa kúpe 9,8% podielu v spoločnosti Bridgeburg Invest, ktorá Barça Studios spravuje.

Ako informoval Adria Soldevila z rádia Cadena SER, Barça už predpokladá, že Libero Football Finance AG nezaplatí 40 miliónov eur za kúpu 9,8% podielu v spoločnosti Bridgeburg Invest, ktorá spravuje Barça Studios. Barça už vie, že Libero tieto peniaze nezaplatí, a už niekoľko týždňov hľadá na finančnom trhu alternatívy, aby mohla získať 40 miliónov eur, ktoré sú potrebné na splnenie plánu udržateľnosti predloženého La Lige počas uplynulého leta, a vyhnúť sa tak vážnym obmedzeniam vzhľadom na nadchádzajúce zimné a letné prestupové obdobie.

V lete 2022 Barça predala 49,5% podiel v spoločnosti Bridgeburg Invest SL (spoločnosť, ktorá spravuje Barç Studios) dvom spoločnostiam: Socios.com a Orpheus Media (spoločnosť, ktorú vlastní Jaume Roures) za 200 miliónov eur. Týchto 200 miliónov malo byť teoreticky vyplatených v štyroch tranžiach: najprv 20 miliónov (10 miliónov od každej spoločnosti), 60 miliónov v lete 2023, 60 miliónov v lete 2024 a 60 miliónov v lete 2025. 60 miliónov eur plánovaných na toto leto však nebolo vyplatených.

V súvislosti s týmto sporom Jaume Roures aj Socios.com vydali vyhlásenie, v ktorom popreli, že by neuhradili akúkoľvek platbu. Urobili tak krátko predtým, ako Barça oznámila, že dve nové spoločnosti odkúpili časť podielu štúdií Barça v Orpheus a Socios: Nipa Capital získala 10% a Libero Football Finance 9,8%. Nipa Capital už vyplatila prvých 20 miliónov, ale Libero FF ešte nie... a zdá sa, že to ani nemá v úmysle. Výzvou pre Barçu je teraz nájsť nových investorov, ktorí by získali 9,8% akcií.

zdroj: Cadena SER
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.