Gerard Romero dnes informuje, že Barça neplánuje zaplátať dieru po Gavim. Domnieva sa, že v prvom tíme a mládežníckych tímoch je dostatok hráčov na túto pozíciu, aby 19-ročného hráča nahradili. Problémom je však pozícia pivota, prioritou však zostáva Vitor Roque.

Podľa Gerarda Romera nebude Barcelona hľadať náhradu za Gaviho na prestupovom trhu. Včera sa malo uskutočniť stretnutie na túto tému a dospelo sa k záveru, že v prvom tíme a v rezerve sú hráči, ktorí môžu bez problémov zaplniť dieru po Gavim. Konkrétne majú na mysli okrem iných aj Unaia Hernándeza a Aleixa Garrida, ako aj Raphinhu, ktorý už bol otestovaný na pozícii stredopoliara.

Športové riaditeľstvo tiež verí, že ako kompenzácia za Gaviho zranenie, ktoré La Liga povolila, sa uľahčí registrácia Vitora Roqueho, ktorého príchod je v januári prioritou.

Xavi aj vedenie sa však obávajú o pozíciu pivota, na ktorej Oriol Romeu v poslednom čase nepodáva dobré výkony. Xavi vraj dokonca dal športovému riaditeľstvu zoznam "lacných" hráčov, ktorí by mohli posilniť túto pozíciu. Podľa Gerarda Romera na ňom boli Dani Parejo z Villarrealu, Thiago Alcântara z Liverpoolu a Guido Rodríguez z Realu Betis. Giovani Lo Celso by mal byť ešte jednou z ďalších možností, ale niektoré médiá tvrdia, že Tottenham nebude súhlasiť s jeho hosťovaním. Napriek tomu je stále prioritou urýchliť príchod Vitora Roqueho.

zdroj: gerard romero
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
kluc Premium
2023-11-21 17:52:59
No keď bez problémov tak som zvedavý 😂
2023-11-21 18:26:05
Ach, tieto novinárske žvásty. Ráno slnko a tma už na obed... 🤣