Klubové soutěže se po listopadové reprezentační pauze konečně rozběhly naplno. Dnes byl v akci také Ansu Fati a jeho Brighton & Hove Albion FC, kteří se ve 13. ligovém kole Premier League postavili Nottinghamu Forrest. Bohužel, odchovanec La Masie utkání nedohrál.

I když se Brighton nakonec mohl radovat, protože domácí tým nakonec porazil 3-2, spokojený určitě nemohl být Ansu Fati. Španěl dostal opět příležitost v základní sestavě, jenže na povedené výkony před reprezentační přestávkou nenavázal. Fati se v 19. minutě posadil na hřiště a řekl si o střídání, protože nemohl dále pokračovat ve hře. O chvíli později ho tak musel nahradit João Pedro.

Podle informací deníku Sport bude nejspíš problém v pravém lýtku. Zatím není jasné, jak dlouho bude 21letý útočník pauzovat. Pro něj osobně je to ale další smůla, neboť trenér Roberto de Zerbi začal hostujícímu hráči dávat stále více prostoru. Utkání proti Nottinghamu bylo již třetí v řadě, kdy rodák z Bissau dostal příležitost v základní sestavě. Celkem pak v této sezóně odehrál v Anglii 14 zápasů (616 herních minut), dal 4 góly a připsal si jednu asistenci. Nejvýrazněji na sebe upozornil v zápasech Evropské ligy proti Ajaxu Amsterdam.

Do této chvíli zatím Brighton nevydal ani žádné oficiální prohlášení o jeho zdravotním stavu.

zdroj: fcbarca.com, Sport.es, twitter.com, transfermarkt.com