Tréner FC Barcelona Xavi Hernandez sa po sérii iba dvoch víťazstiev v posledných piatich zápasoch vo všetkých súťažiach dostal pod tlak. Na 43-ročného kormidelníka sa zniesla veľká kritika v súvislosti so štýlom hry Blaugranas a podpriemernými výkonmi v posledných zápasoch.

Dokonca sa objavili názory, že negatívny výsledok vo včerajšom zápase Ligy majstrov UEFA proti FC Porto by mohol znamenať problémy pre bývalého záložníka, ktorý sa stal trénerom. V čase rastúceho tlaku sa Xavimu dostalo podpory aj od trénera Realu Madrid Carla Ancelottiho.

Taliansky lodivod totiž podporil barcelonského trénera, aby zvládol kritiku na adresu tímu a zvrátil situáciu v katalánskom tíme. Na otázku, či má pre Xaviho nejakú radu, Ancelotti odpovedal: "Určite nie. Xavi a ja veľmi dobre poznáme futbal... a vieme, že existuje kritika. Niekedy sa to môže stať, ale Xavi má skúsenosti, aby to všetko zvládol. Veľmi dobre pozná prostredie a myslím si, že má všetky prostriedky na to, aby túto situáciu zvládol."

Xavi má Laportovu podporu

Napriek všetkým špekuláciám, ktoré sa šíria, prezident Barcelony Joan Laporta počas pondelňajšej komunikácie s médiami ponúkol Xavimu svoju podporu a povedal, že tréner prvého tímu Blaugranas má plnú podporu klubu: "S Xavim sme úplne a absolútne zajedno. Je to náš tréner a sme veľmi hrdí na to, že je s nami. Sme úplne s ním, plne mu dôverujeme," povedal Laporta.

"Teraz má k dispozícii Pedriho a Frenkieho. A keď ich nemal, počínal si za daných okolností celkom dobre. Rozprával som sa s ním po Vallecas a je veľmi motivovaný. Sme si vedomí toho, čo máme, a Xavi si počína dobre," dodal.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.