Barcelona už má istotu postupu do osemfinále Ligy majstrov a na 99% z prvého miesta. Včera sa skončilo 5. kolo skupinovej fázy my sme spoznali niektorých potenciálnych súperov Blaugranas v tomto kole.

Barcelone stačí remíza proti Royal Antverpy, aby mala istotu prvého miesta. Aj keby prehrala, Porto ju už nepredbehne kvôli horšej bilancii z priamych stretnutí. Kataláncov môže Šachťar ešte teoreticky dobehnúť. Ukrajinci majú proti Blaugranas vyrovnanú bilanciu dvoch zápasov, no z pohľadu skóre strácajú až sedem gólov. To znamená, že pri prehre Barçy 0:1 s Antverpami by Šachťar musel vyhrať nad Portom 6:0. Táto strata sa zdá byť nezvratná.

Dva tímy na istom druhom mieste

S veľkou pravdepodobnosťou teda môžeme predpokladať, že Barcelona vyhrá svoju skupinu a stretne sa tak so súperom, ktorý skončí vo svojej skupine na druhom mieste. Zaujímavé je, že po 5. kole zápasov to majú isté len RB Lipsko a PSV. Tieto dva tímy už môžeme zahrnúť medzi potenciálnych súperov Blaugranas. V prípade ostatných nie je situácia istá.

V skupine A skončí víťaz súboja Kodane s Galatasarayom na druhom mieste, zatiaľ čo Dánom by stačila aj remíza, ak Manchester United neporazí Bayern. Angličania strácajú na svojho súpera jeden bod, takže musia vyhrať a dúfať v deľbu bodov v druhom stretnutí. Dobrou správou je, že Barça sa určite vyhne súpereniu s Bayernom v osemfinále.

V tejto chvíli by bol ďalším potenciálnym súperom Barcelony Neapol, ktorý má trojbodový náskok pred Bragou a v poslednom kole ho čaká priama konfrontácia s týmto tímom. V prvom stretnutí vyhrali Taliani v Portugalsku 2:1. V skupine D majú Real Sociedad a Inter rovnaký počet bodov a istotu postupu, ale Katalánci si v osemfinále určite nezahrajú proti tímu zo Španielska. Ak však Nerazzurri doma nad Baskami vyhrajú, predbehnú ich v tabuľke a Barça sa vyhne aj tomuto súperovi.

V skupine E majú Atlético a Lazio zaručený postup a budú hrať aj v priamej konfrontácii o prvé miesto. Taliani musia vyhrať a potom s nimi Barça nebude hrať ani v osemfinále. V skupine F sa môže stať veľa. V tejto fáze môžu Blaugranas hrať proti PSG (7 bodov), ale ak Parížania vyhrajú proti Borussii Dortmund (10 bodov), predbehnú ich a obsadia prvé miesto. Barça sa nestretne s francúzskym majstrom, ak prehrá s BVB a Newcastle alebo Miláno (po 5 bodov) vyhrajú svoj súboj. PSG nepostúpi ani v prípade, ak remizuje s Borussiou a Angličania zároveň vyhrajú nad Talianmi, a to kvôli horšej bilancii z priamych duelov so Strakami (víťazstvo Milána v minulom kole im v takejto situácii postup nezabezpečí, keďže tím Luisa Enriqueho má lepšiu bilanciu).

Potenciálni súperi Barcelony podľa aktuálnej situácie v skupine: Kodaň, PSV, Neapol, Inter, Lazio, PSG, RB Lipsko.

Možní súperi Barcelony: Kodaň, Galatasaray, Manchester United, PSV, Neapol, Braga, Inter, Lazio, PSG, Borussia Dortmund, Newcastle, Miláno, RB Lipsko.

Barça sa určite vyhne: Bayernu, Arsenalu, Manchestru City, tímom zo Španielska (Real Madrid, Real Sociedad, Atlético) a tímu zo svojej skupiny.

zdroj: fcbarca.com
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

10 komentáre
2023-11-30 08:05:31
Přál bych si PSG a odstartovat tím spanilou jízdu až do finále ;-)
2023-11-30 08:50:17
Dembelé by nás odstrelil....z lásky..