Rozlúčka s Ligou majstrov už v skupinovej fáze v posledných dvoch sezónach bola ranou nielen po športovej, ale aj finančnej stránke. Garancia účasti v Lige majstrov na jar prinesie klubu poriadnu finančnú injekciu, ktorá sa ešte môže zvýšiť.

Katalánsky denník Mundo Deportivo uvádza, že FC Barcelona mala hneď na začiatku súťaže UEFA garantovaných 49,75 milióna eur: 34,11 milióna eur za historické umiestnenie a 15,64 milióna eur za postup do skupinovej fázy. Pokiaľ ide o víťazstvá v tejto fáze súťaže, UEFA ich oceňuje na 2,8 milióna eur - po štyroch vyhratých zápasoch teda klub už zarobil ďalších 11,2 milióna. K tejto sume treba pripočítať aj 9,4 milióna eur za postup do osemfinále Ligy majstrov, vďaka čomu má Barça už teraz istotu, že dostane niečo vyše 70 miliónov eur.

Táto suma sa určite ešte zvýši po rozdelení trhového fondu z televíznych práv (rozdeleného medzi všetkých národných zástupcov) a navyše Blaugranas môžu ešte zarobiť za ďalšie víťazstvá a postup do ďalších fáz súťaže (ako aj 2,8 milióna eur za prípadné víťazstvo proti Royal Antverpy alebo 930 000 eur za remízu).

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-11-30 12:11:32
Čo k tomu poviem ... škoda prehry a straty 2,8 mega so Šachtarom. To nemuselo byť. Myslím, že práve týmto neúspechom Laporta vykrýva ten priateľský zápas v USA, ktorým by sme mali zarobiť tiež podobnú čiastku.