Barcelona bojuje s nepriaznivým vývojom, aby získala sľúbených 40 miliónov eur od spoločnosti Libero Football Finance AG, ktorá sa mala spojiť s Bridgeburg Invest, obchodnou značkou Barça Vision.

Ako sa však ukázalo, Libero má na zaplatenie čas do 15. decembra a všetko nasvedčuje tomu, že tieto prostriedky nedorazia po tom, čo vyšlo najavo, že vzťahy medzi zainteresovanými stranami sa dostali do slepej uličky. Ak sa dá veriť správam novinárov, stalo sa tak preto, lebo Barcelona požiadala Libero o zálohovú platbu už v auguste, aby mohla začleniť a zaregistrovať nových hráčov. Nemecká spoločnosť nič nezaplatila, čo prinútilo Barcelonu predložiť záruku vo výške 20 miliónov eur.

V dôsledku prevládajúcej nedôvery v Libero sa katalánsky denník Sport uvádza, že vedenie FC Barcelona a finančný tím klubu teraz v priebehu niekoľkých mesiacov skúmajú alternatívy. Ich cieľom je zabezpečiť náhradu za finančnú podporu, ktorá sa pôvodne očakávala od nemeckej spoločnosti. V súčasnosti klub vedie pokročilé rokovania s dvoma potenciálnymi investormi, ktorí majú záujem o Barça Vision. Na konečné dohody sa však stále čaká a nebudú uzavreté skôr ako po 15. decembri.

Médiá už skôr informovali, že veľa závisí od toho, čo sa stane s týmto predajom, a tieto prostriedky viac či menej súvisia s akvizíciou Vitora Roqueho. Na druhej strane Gaviho zranenie prinútilo Barcelonu úplne zmeniť svoje prestupové plány. Hovorí sa, že Barcelona teraz môže začleniť nového hráča v rámci  80% Gaviho platu a tím sa v súčasnosti rozhoduje, či podpíše záložníka alebo Roqueho. Ak prídu dobré správy v súvislosti s aktiváciou spomínanej finančnej páky, Barcelona bude môcť podpísať oboch hráčov, ale ak nie, tím z Katalánska bude musieť pristúpiť na kompromis.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
2023-11-30 12:44:07
Jasne,ze kompromis....potrebujeme strelca do zálohy je spústa možností
2023-11-30 18:26:53
To je zaujímavé že s nami vyj...e každý. Čo to máme za vyjednávačov??? Či to všetko dodrbe Barto???