Vo štvrtok uplynul presne rok od zápasu medzi Poľskom a Argentínou na Majstrovstvách sveta v Katare. Pri príležitosti výročia turnaja odvysiela argentínska stanica Star+ dokumentárny film: "Campeones, un año despues" ("Majstri, o rok neskôr"). Jeden z majstrov sveta Angel Di María v ňom okrem iného komentuje súboj Lea Messiho a Roberta Lewandowskeho počas zápasu.

V druhom polčase zápasu Poľsko - Argentína došlo k nezvyčajnému súboju: Leo Messi sa s loptou postavil proti Robertovi Lewandowskemu, ktorého chcel predriblovať. Argentínčanovi sa to však nepodarilo. Útočník FC Barcelona obral kapitána Albicelestes o loptu, ale urobil tak v rozpore s pravidlami. O chvíľu neskôr Messi neprijal Lewyho ospravedlnenie.

Angel Di María zhrnul situáciu takto: "Dokonca aj moja babička si bola vedomá, že Messi sa zámerne meral s Lewandowskim," priznal. "Sú to veci, ktoré v ňom niekedy zostávajú. Keď sa o ňom rozprávate, skončí to tak, že vám to predhadzuje v správach alebo to robí na ihrisku. Hovorí takýmto spôsobom. Myslím si, že je to normálne. Sú ľudia, ktorí si ho niekedy nevážia a neuvedomujú si, že je to najlepší hráč všetkých čias. Nemali by ste mu nič hovoriť, pretože to skončí tak, že situáciu ešte viac vyhrotíte a bude to ešte horšie," uviedol Di María.

Často sa hovorí, že zdrojom napätých vzťahov medzi Messim a Lewandowskim bolo obvinenie Poliaka, že Argentínčan za neho nehlasoval v ankete FIFA The Best. "Ťažko sa mi k tomu vyjadruje. Hlasoval som za Messiho, pretože si vážim to, čo urobil v roku 2021 a samozrejme aj predtým. Messi hlasoval za mňa v ankete Zlatá lopta a prečo sa potom jeho názor zmenil - neviem. Ale neľutujem nič, nemám žiadnu zášť, akceptoval som to, bolo to jeho rozhodnutie a tým sa to skončilo. Bolo to pre mňa o to jednoduchšie, že som aj tak vyhral plebiscit," priznal Robert Lewandowski v rozhovore pre magazín Football.

Lewandowski sa však s Messim stretol už na galavečere Zlatá lopta 2022 a viedol s ním priateľský rozhovor:

 

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

2 komentáre
2023-12-01 07:59:40
Tie preklady z fcbarca.com by som nerobil tak dostlovne...MERAL S LEWANDOWSKIM??
2023-12-01 15:29:22
Ten Messi to je posledné roky veľké decko ty vole. Neviem kde sa z neho vytratil ten nadhľad a skromnosť čo mal v mladosti. Uráža sa jak deti v školke XD