Barcelona si síce tento týždeň zabezpečila postup do vyraďovacích bojov Ligy majstrov, ale do druhej polovice sezóny má veľký problém s kádrom. Barcelonu okrem iného trápi aj slabá efektivita ofenzívy. Veľký dôraz sa kladie na Roberta Lewandowskeho, ktorý si nedokázal udržať rovnakú úroveň, akú predvádzal v minulej sezóne.

Útočná línia Barcelony však mohla vyzerať úplne inak, keďže klub bol blízko k podpisu zmluvy s bývalým útočníkom Realu Madrid Alvarom Moratom. Potvrdil to aj Xavi Hernandez, ktorý na svojej nedávnej tlačovej konferencii uviedol, že o podpis Alvara Moratu mal skutočne záujem: "Je pravda, že som ho chcel podpísať. Bola tu taká možnosť. Rozprával som sa s ním a chcel som ho do tímu, ale nemohlo sa to stať. Je to útočník, ktorý sa mi veľmi páči," povedal Xavi, ktorého citoval katalánsky denník Sport.

Barcelona sa o Moratu zaujímala už v januári 2022, krátko po tom, čo Xavi prevzal vedenie tímu a nahradil Ronalda Koemana. Tento krok sa však neuskutočnil a Katalánci namiesto toho podpísali Pierra-Emericka Aubameyanga. Xavi pokračoval v chválení Moratu, ktorý v tom čase hral za Juventus. V Turíne však nezažil najlepšie obdobie, čo viedlo k jeho následnému návratu do Atlética Madrid: "Morata je skvelý útočník. Je to veľkorysý futbalista, ktorý veľa pracuje pre tím, veľa pracuje. Veľmi dobre nabieha do priestorov a svojmu tímu veľmi pomáha. Mám ho naozaj veľmi rád. S ním a s Griezmannom má Atlético prvotriednu útočnú formáciu," povedal.

Morata sa v Atléticu skutočne teší veľkému úspechu. Útočník strelil v tomto období 12 gólov vo všetkých súťažiach a zohral kľúčovú úlohu pri tom, aby Los Colchoneros držali krok s Barcelonou, Realom Madrid a Gironou v boji o ligový titul. Morata bude hrať kľúčovú úlohu aj zajtra večer, keď Barcelona nastúpi proti Atléticu v zápase, v ktorom Katalánci musia vyhrať.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
mito669 Premium
2023-12-02 19:58:45
Z 10 šancí je 9x v offside
2023-12-02 22:53:55
No tak to by bol pekny horror