V nedávnom rozhovore sa záložník Barcelony Frenkie de Jong podelil o svoje postrehy zo spolupráce s legendárnym Xavim Hernandézom ako hlavným trénerom.

Stredopoliar Barcelony približil Xaviho taktický um a zmysel pre detail, ktorý Španiel ponúka. De Jong vyzdvihol Xaviho trénerské schopnosti: "Myslím si, že je to dobrý taktický tréner, ktorý sa zameriava na veci a detaily," uviedol v rozhovore pre katalánsky denník Mundo Deportivo.

Holanďan vyzdvihol neoceniteľný pohľad, ktorý Xavi prináša na ihrisko, pričom vychádzal zo svojej slávnej kariéry bývalého stredopoliara: "Ako bývalý stredopoliar má detaily, ktoré vám môžu pomôcť, a keď si s ním pozriete video, aby ste analyzovali určitú strelu, donúti vás venovať pozornosť veciam a dá vám dobré rady," povedal. Vo svojej dobe bol Xavi skutočne jedným z najlepších stredopoliarov na svete a za Barcelonu nastúpil na viac ako 700 súťažných zápasov.

Minulý týždeň Xavi Hernandez zdôraznil dôležitosť zmeny mentality po zlej forme Barcelony v lige. Na otázku o Xaviho nedávnych poznámkach Frenkie vysvetlil: "Áno, myslím si, že mal na mysli, že niekedy do zápasu vstupujeme neskoro. Je dobré, že sa nám snaží dať pocítiť nebezpečenstvo a potrebu zmeny."

De Jong priznal, že hoci sa tím úspešne kvalifikoval do Ligy majstrov, jeho štart v domácej lige nebol optimálny, čo viedlo k zbytočným stratám bodov: "V Lige majstrov sme sa kvalifikovali, ale v lige sme nezačali dobre a boli tam zbytočne stratené body," povedal stredopoliar. Vzhľadom na to musia De Jong a ostatní jeho spoluhráči podať špičkový výkon, keďže Barcelona dnes večer doma privíta Atlético Madrid.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

7 komentáre
2023-12-03 10:15:06
Omg... Here we go again.... Alebo to mame chapat tak, ze je dobry ale nic viac?
2023-12-03 10:18:26
Spíše by mi seděla věta "Xavi je teoreticky dobrý trenér, ale..." :D