Pre deviatku Barcelony Roberta Lewandowskeho sa táto sezóna nevyvíja vôbec dobre, keďže výrazne zaostáva za očakávaniami. Posledné zápasy jeho slabú formu len potvrdzujú a Barcelone začína dochádzať trpezlivosť.

35-ročný poľský kapitán prestúpil na Camp Nou minulý rok a zohral neoddeliteľnú úlohu pri triumfe klubu v La Lige, dokonca získal Trofeo Pichichi pre najlepšieho strelca La Ligy v uplynulej sezóne. Od minuloročných Majstrovstiev sveta však jeho forma dramaticky klesla a Lewandowskemu chýba obvyklá ostrosť a inštinkt zabijaka pred bránkou, čo sa prejavilo aj včera večer proti Atléticu Madrid, keď nevyužil množstvo šancí.

Barcelona uvažuje o predaji Lewandowskeho?

Vzhľadom na jeho klesajúcu formu, blížiaci sa príchod Vitora Roqueho a finančné potreby klubu Barcelona uvažuje o predaji Lewandowskeho v letnom prestupovom období budúceho roka, informuje Jose Alvarez z El Chiringuito TV. Lewandowski skóroval len dvakrát v posledných siedmich vystúpeniach v La Lige a prežíva jeden z najhorších začiatkov sezóny vo svojej doterajšej kariére.

Vzhľadom na nedostatok gólov Xavi presadzoval januárový príchod Vitora Roqueho, aby sa znížil tlak a záťaž na Lewandowskeho. Zdá sa však, že Barcelona by mohla dokonca uvažovať o prípadnom letnom prestupe Lewyho.

Stojí za zmienku, že o Lewandowskeho sa od minulého leta zaujímajú kluby zo Saudskej Arábie, ktoré chcú bojovať o jeho podpis aj v roku 2024. Pre Barcelonu ako takú by to mohol byť dobrý zdroj príjmov, keďže by za 35-ročného hráča mohla od klubov z Blízkeho východu získať dobrú sumu. V tejto chvíli sú to však len špekulácie a Xavi naďalej verejne podporuje bývalú superhviezdu Bayernu Mníchov, aby sa situácia zmenila a zlepšila.

zdroj: El Chiringuito TV
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

6 komentáre
2023-12-04 12:16:26
viem si ho predstaviť v turbane na púti v mekke
2023-12-04 12:16:27
No...asi by to bylo rozumný, věk nezastavis.