Vitor Roque včera odohral svoj posledný domáci zápas vo farbách Athletica Paranaense. Brazílčan sa pri víťazstve svojho tímu 3:0 gólovo nepresadil, ale fanúšikovia mu tlieskali v stoji. Útočník sa vyjadril aj k tomu, čo ho v kariére čaká ďalej.

"Som veľmi šťastný zo všetkého, čo sa v mojom živote deje. Mojím snom vždy bolo hrať v Európe a môcť to dosiahnuť vo veľkom klube, akým je Barcelona, kde triumfovalo toľko Brazílčanov," povedal Vitor Roque po zápase proti Santosu, ktorý bol jeho prvým v základnej zostave po zranení. "Samozrejme, že sledujem všetky zápasy tímu Barçy!" dodal.

Athletico Paranaense zdolalo Santos 3:0 a Vitor Roque sa nezapísal do streleckej listiny, hoci hral od začiatku. Brazílčan bol vystriedaný v 85. minúte a ako oznámil samotný klub, bolo to útočníkovo posledné vystúpenie v Ligga Arene. Pri odchode z ihriska sa fanúšikovia s Roque rozlúčili potleskom v stoji.

"Snažím sa čo najviac pracovať na svojej hlave, aby som do Barcelony prišiel s veľkou pokorou. Teraz musím pokračovať v práci s pokorou, to je kľúč k úspechu. Ak to budem robiť, som si istý, že v Barcelone všetko dobre dopadne," povedal Roque. "Mojou filozofiou je pracovať, pracovať a pracovať.... a vždy chcieť viac, to je to, čo som robil tu v Brazílii, a v tom mienim pokračovať aj v Barcelone," ubezpečil.

"Som si istý, že som tu odviedol dobrú prácu. Snažil som sa Furacao pomôcť, ako som len mohol, a vydal som zo seba maximum pre tento dres. Mám pocit splnenej povinnosti, zažil som tu veľmi pekné veci. Od môjho príchodu do Athlética Paranaense ma fanúšikovia prijali veľmi dobre. Som veľmi šťastný za všetko, čo som tu v Curitibe zažil, a za to, ako ma podporovali. Samozrejme, cítim aj trochu smútku... ale ako som už povedal, mojím snom vždy bolo hrať v Európe, konkrétne v Barcelone, ktorá je skvelým klubom a ktorá mi dala túto príležitosť," uzavrel 18-ročný útočník, ktorý sa do katalánskej metropoly chystá na konci roka.

Roqueho príchod včera po zápase s Atléticom Madrid potvrdil aj športový riaditeľ Barçy Deco: "Kvôli Gaviho zraneniu sme spolu s trénerom prijali rozhodnutie, že príde v januári. Bude dostávať minúty a pomôže tímu. Je to hráč, ktorý sa pohybuje medzi líniami, hľadá priestor, 'má gól' a rád súťaží. Dobré je, že má pred sebou Lewandowskeho, od ktorého sa môže učiť."

Athletico Paranaense odohrá 7. decembra o 01:30 výjazdový zápas proti Cuiabe, ktorý bude posledným zápasom v tejto sezóne brazílskej ligy a zároveň posledným pre Vitora Roqueho v drese Furacao. Očakáva sa, že Brazílčan pristane v Barcelone 27. decembra a už o deň neskôr sa zúčastní na tréningu pod vedením Xaviho.

zdroj: sport.es mundodeportivo.es
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-12-04 13:42:13
Uz sa nanho tesim a hlavne nech sa mu dari !