Athletico Paranaense oznámil, že Vitor Roque, ktorý podpísal zmluvu s Barcelonou ešte v lete, sa v januári oficiálne presunie do svojho nového pôsobiska, aby bol k dispozícii Xavimu. To však nie je všetko.

Vzhľadom na neistú finančnú situáciu Barcelony sa v médiách dlhé týždne písalo o tom, že pre klub bude ťažké zabezpečiť si v nadchádzajúcom zimnom prestupovom období akúkoľvek novú posilu. Správa o príchode Roqueho tak zdanlivo uzavrela dvere k podpisu nového stredopoliara.

Katalánsky denník Sport v každom prípade tvrdí, že Barcelona stále žije v honbe za novou posilou do stredu poľa. Hľadá hráča, ktorý by prišiel na polročné hosťovanie a nahradil by Gaviho v strede poľa. Medzi trénermi a vedením však v tomto smere panujú nezhody. Športový riaditeľ Barcelony Deco považuje podpis zmluvy s ofenzívnym záložníkom za zbytočný vzhľadom na káder, ktorým tréner disponuje.

Koniec koncov, každý hráč, ktorý by prišiel v polovici sezóny, by bol pravdepodobne na nižšej úrovni ako tí, ktorí sú momentálne k dispozícii. Xavi však presadzuje ako svoju prioritu podpísanie nového interior do tímu. Uvidíme teda, koho slovo bude mať u prezidenta väčšiu váhu.

Katalánsky denník ďalej dodáva, že predaj Barça Studios bude rozhodujúcim faktorom, ktorý určí, či bude možné podpísať nového hráča alebo nie. Barcelona bojuje s časom, aby uzavrela dohodu. Prebiehajú rokovania s dvojicou záujemcov a Katalánci dúfajú, že predajom uvedeného podielu získajú aspoň 30 miliónov eur. Ak by sa to podarilo, finančná injekcia by vytvorila dostatočný priestor pre finančné fair play a umožnila by Barcelone podpísať nielen Roqueho, ale aj nového stredopoliara.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

2 komentáre
kluc Premium
2023-12-04 20:34:30
ja by som bol za Lo Celsa ale pre tottenham začína byť potrebný... ale tak možno to uhráme aj s Oriolom, Fermínom a Robertom
2023-12-04 21:54:43
Chtělo by to ještě teď v zimě nějaké CDM, které máme na rozdíl od 4 záložníků pouze jedno(Oriola). Smysl by dávalo teď někoho koupit a v létě přivést někoho za Oriola zadarmo(Guido Rodriguez)