Budúcnosť Marcosa Alonsa v Barcelone nevyzerá ružovo. Ľavý obranca nedostáva veľa šancí a Alfredo Martínez z katalánskeho denníka Sport informuje o tom, ako vyzerá situácia skúseného hráča.

Alonsovi končí zmluva 30. júna a podľa novinára už futbalista vie, že mu nebude ponúknuté predĺženie. Preto 32-ročný hráč začal uvažovať o svojej budúcnosti. Podľa Martíneza mal a stále má veľa ponúk. V lete mala byť najzaujímavejšia tá z Manchestru United, zatiaľ čo ponuka z Atlética je minulosťou. Teraz mal Alonso údajne dostávať telefonáty zo Saudskej Arábie, aby sa už v zime pripojil k tamojším klubom. O odchode pred koncom sezóny však neuvažuje, aj keď hrá menej, ako si podľa neho zaslúži, a klub by mu zmenu zamestnávateľa uľahčil.

Alonso dúfa, že v neskoršej časti sezóny dostane viac príležitostí hrať, ale zatiaľ tomu veľa nenasvedčuje. Výborný výkon Joãa Cancela v zápase proti Portu aj proti Atléticu posilňuje koncepciu Portugalčana hrať na tejto strane a je tu aj Alejandro Balde.

Martínez dodáva, že alternatívou pre Alonsa by mohlo byť Anglicko, kde si ho kluby stále cenia. 32-ročný hráč si bude mať z čoho vyberať a zdá sa, že pre zmenu prostredia sa rozhodne až po skončení sezóny.

zdroj: sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

3 komentáre
2023-12-05 08:26:58
Bude to krasny pribeh, ked odide, vrati sa Valle a usadi sa v zakladnej 11.
2023-12-05 13:34:04
On je ešte u nás...? Úplne som na neho zabudol a toto je trpká pripomienka. Dúfam, že svoj odchod nebude priveľmi naťahovať