Barcelona zahrnula takzvanú "klauzulu strachu" do zmluvy, na základe ktorej Pablo Torre prestúpil do Girony, a ktorá mu zabráni hrať v najbližšom stretnutí týchto tímov. Priznal to samotný tréner Míchel, ktorý sa vyjadril k situácii 20-ročného hráča v jeho tíme. Tréner sa zmienil aj o nedeľňajšom súboji proti Blaugranas.

Torre nemá ľahký život v Girone, kde doteraz strávil na ihrisku 201 minút, pričom 68 z nich len v poslednom zápase proti Valencii po zranení Jangela Herreru. Zranenie konkurenta o miesto v zostave by mohlo znamenať príležitosť pre stredopoliara na hosťovaní z Barcelony, ale v ceste mu stojí klauzula v zmluve katalánskych klubov: "Dali nám klauzulu, takže je pre tento zápas mimo hry," povedal Míchel. Podľa médií by Girona musela za Torreho prípadnú účasť v súboji s Blaugranas zaplatiť približne 200 000 až 300 000 eur, čo zjavne nemieni urobiť.

Tréner tímu Montivili sa vyjadril k ťažkej situácii Torreho: "Pablo prišiel s očakávaniami z Barcelony a hral málo. Moji traja stredopoliari Aleix, Yangel a Ivan majú formu, ktorá nás dostala do vedúcej pozície. Hovorím mu: "Pablo, trénuješ veľmi dobre, pokračuj, nedávam ti to, čo si zaslúžiš, ale my ti to dáme. To je náš odkaz."

Klauzula strachu však neplatí v prípade Érica Garcíu, takže stopér bude môcť nastúpiť proti Barcelone. Katalánci sa na konci leta ponáhľali s podpisom zmlúv s Joãom Cancelom a Joãom Felixom, takže na odchod obrancu nemali také požiadavky. To potvrdil aj Míchel: "Éric García môže hrať, pretože operácia sa uskutočnila na konci leta a nezahrnuli do nej žiadnu klauzulu."

Míchel sa pri tejto príležitosti vyjadril aj k rivalite s Barcelonou: "Je veľmi ťažké ustáť rytmus špičkových tímov. Musíme sa zbaviť tlaku na našich hráčov. Nemôžeme ísť na štadión Barcelony v atmosfére, že proti sebe stoja dva špičkové tímy. Barça je stvorená na boj o majstrovský titul, my nie. Musíme odohrať skvelý zápas, ale môžeme byť aj porazení. Môže byť negatívny výsledok a vôbec to nie je preto, že by sme podali zlý výkon. Girona nemá povinnosť vyhrávať každú nedeľu, čo Real a Barça majú. Nechceme byť v takejto situácii, nebolo by to fér. Barca nám môže zobrať loptu a v mnohých momentoch môžeme byť v nízkom bloku. Musím to preniesť na hráčov, zmeniť ich mentálne usporiadanie. Je to môj každodenný chlieb," povedal.

Trénera Girony sa pýtali aj na Joãa Felixa, ktorý má za sebou vzostupy a pády v Atléticu a Barcelone: "Tréneri a hráči majú svoj vlastný proces dospievania. Cholo ho prevzal bez toho, aby veľmi dobre pochopil, že sú veci, na ktorých treba pracovať, že treba niečo získať prostredníctvom iných aspektov hry, na ktorých nepracoval. Závisí to od vyspelosti každého hráča. V zápase proti Atléticu urobil malé kroky vpred. Neviem, či budú stačiť na to, aby sa stal svetovou hviezdou, ale talent má. Musíte mu dať čas. Hráčov treba tlačiť dopredu a dávať im cit," dodal.

zdroj: cadena ser sport.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-12-05 13:10:18
Aj tak ho nedávajú hrať. Aj keby tam nebola ta klauzula, tak by najskôr nehral. Nechápem načo ho chceli na hosťovanie, keď mu nedajú minúty ...