Brankár Barcelony Iñaki Peña nastúpil v každom z posledných troch zápasov a všetko nasvedčuje tomu, že si zaslúži stabilné miesto v prvom tíme. Teda až do návratu Marc-Andre ter Stegena a potom sa 24-ročný gólman pravdepodobne vráti na lavičku.

Zaujímavé je, že katalánsky denník Mundo Deportivo tvrdí, že Peña považuje svojho konkurenta Ter Stegena za svoj idol, priateľa a dokonca aj učiteľa.

Peña svojím výborným výkonom proti Atléticu Madrid zanechal nezmazateľnú stopu, čím si v tíme vyslúžil obdiv, rešpekt a uznanie. Brankár si svojou tichou osobnosťou získal hlbokú náklonnosť spoluhráčov, no napriek tomu musí urobiť ešte oveľa viac, aby sa presadil ako stálica prvého tímu. Peña je technicky zdatný brankár, ktorý výborne číta hru a predvída pohyby súpera. Okrem toho všetci v šatni oceňujú, že počas útokov súpera nestráca chladnú hlavu. Je možné pozorovať, že sa veľmi zlepšil po hernej stránke a zlepšila sa aj jeho rozohrávka.

Treba poznamenať, že bývalý barcelonský brankár Victor Valdes slúžil Peñovi ako jeho prvotný idol, vodcovská postava a predstaviteľ brankárskeho odkazu La Masie. Postupne sa jeho vzorom stal Ter Stegen, a hoci spočiatku Nemca nepoznal, teraz ho mladý brankár považuje za najlepšieho na svete.

Ter Stegenova povaha, osobnosť a zručnosti Peñu príjemne prekvapili. Okrem toho nemecký gólman Peñu vedie a pozorne sleduje jeho progres či na požiadanie poskytuje cenné rady, kedykoľvek je to potrebné. Táto vlastnosť veterána oboch brankárov zblížila a napriek tomu, že je jeho priamym konkurentom v tíme, vzhliada k nemu ako k idolu.

Keďže sa očakáva, že Ter Stegen podstúpi operáciu a bude dlhšie mimo hry, Peña bude naďalej dostávať príležitosti v základnej zostave Barcelony.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

1 komentár
2023-12-05 19:43:45
presne tak ako by to aj malo byt... obidvaja obrovsky sportovci a myslim si ze inaki nesklame do navratu marca a ze sa ukaze ako skvely a spolahlivy brankar... urcite si zasluzi tak ako uz nejeden tu na fore rozpraval chytat minimalne pohar pretoze nieje to brankar na odpis :)