Barcelona pri príležitosti osláv 124. výročia založenia klubu predstavila špeciálne logo pre ďalšie oslavy 125. výročia. Podľa niektorých informácií by mohlo byť umiestnené na dresoch prvého tímu.

Podľa Barcelony má byť s novým logom spojených niekoľko návrhov špeciálne pripravených pre 125. výročie založenia klubu. Zatiaľ však nebolo výslovne oznámené, že bude umiestnené na dresoch. Medzitým zberateľ dresov, ktorý na Twitteri (teraz X) pôsobí ako fcbarcelonacollection.com (memorabilia1899), verí, že ho v budúcej sezóne uvidíme na prednej strane dresov Blaugranas.

Logo sa skladá z dvoch častí. Vnútorná obsahuje obrys klasického erbu Barcelony, v ktorom vidíme tvar lopty spolu s naskladaným číslom 125, ktoré symbolizuje uplynutie rokov od založenia klubu. Vo vonkajšej časti sa objavuje názov Barcelony a jasný interval 1899/2024. Footy Headlines tiež uvádza, že logo bude na prednej strane dresov ako súčasť špeciálnej kolekcie k 125. výročiu klubu.

Uvedený portál však predstavil aj návrh Nike, ktorý má iný vzhľad. Obsahuje len číslo 125 umiestnené na rukáve. Footy Headlines sa pýta, či spor o dizajn výročných dresov nebol ďalšou príčinou napätia medzi Barcelonou a jej technickým sponzorom. Budeme si musieť počkať, aký bude konečný vzhľad dresom na oslavy 125. výročia.

zdroj: Footy Headlines fcbarcelonacollection.com
foto: twitter

Diskusia

1 komentár
2023-12-05 18:42:07
Tie dresy vyzeraju brutálne