Vitor Roque ešte ani nepristál v Barcelone a už sa objavili správy o možných komplikáciách s brazílskym národným tímom. Podľa Joaquima Piera z katalánskeho denníka Sport by tamojšia federácia rada povolala útočníka na olympijskú kvalifikáciu, ktorá sa uskutoční od 20. januára do 11. februára vo Venezuele.

Pre Barcelonu by bolo vyslanie svojho hráča na takýto turnaj veľkou komplikáciou z niekoľkých dôvodov. Vitor Roque bude v Katalánsku len na začiatku adaptácie a vypadnutie z rytmu by mu neprospelo, nehovoriac o riziku zranenia. Navyše Barçu v januári čaká nielen ligová súťaž, ale aj Kráľovský pohár a španielsky Superpohár. Roqueho čerstvé sily po dovolenke (útočník už ukončil sezónu v Brazílii) by mohli byť dôležité už len pre samotnú rotáciu Xaviho družstva.

Piera však zdôrazňuje, že kvalifikačný turnaj nie je v kalendári FIFA, takže Barcelona môže vzniesť námietku a nepovoliť svojmu hráčovi účasť v súťaži. Podľa novinára tréner Ramon Menezes už teraz predpokladá, že nebude môcť počítať so svojím obľúbencom, s ktorým vyhral juhoamerický šampionát do 20 rokov a ktorému doprial debut za prvý národný tím. V podobnej situácii je aj Savinho, ktorého Girona na turnaj nepustí.

Piera však upozorňuje, že Brazília môže na hráčov vyvinúť určitý tlak. Mohla by napríklad zverejniť nomináciu, kde budú aj hráči, ktorí nebudú môcť odísť. Tým by sa zvýšil tlak verejnosti na hráčov v ich domovskej krajine. Najmä preto, že národný tím prechádza krízou a Olympiáda by boli dôležitá na posilnenie morálky, ako sa to stalo na posledných dvoch turnajoch, z ktorých sa Canarinhos vrátili so zlatými medailami. Už len dostať sa na tento turnaj však bude ťažké, keďže z Južnej Ameriky postúpia len dva tímy.

Uvidíme, aká bude situácia Vitora Roqueho v prípade, že Brazília vybojuje postup. Olympijské hry sa budú konať práve počas predsezónnej prípravy, čo by 18-ročnému mladíkovi sťažilo prípravu na klubovú súťaž. Barcelona nemusí na takýto turnaj uvoľňovať zahraničných hráčov (to, žiaľ, nie je prípad Španielov), ale samotný útočník by mohol vyvíjať tlak, aby sa zúčastnil súťaže.

zdroj: sport.es
foto: twitter

Diskusia

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridaj komentár ako prvý.