Krídelník Girony Savinho má za sebou skvelú sezónu a už nejaký čas sa o jeho služby zaujíma Barcelona. Joaquím Piera z katalánskeho denníka Sport, ktorý sa dobre vyzná v témach brazílskeho futbalu, uvádza, že Deco už bol v kontakte s okolím 19-ročného hráča.

Podľa týchto správ si je Savinho vedomý toho, že Barça má jeho meno na svojom zozname prestupových cieľov na budúce leto. Piera sa domnieva, že Xavi a jeho štáb chcú na budúcu sezónu posilniť ľavé krídlo. Preto Barcelona podrobila futbalistu podrobnému skautovaniu, aby posúdila, akú úroveň môže v strednodobom horizonte dosiahnuť. Podľa Piera už došlo k prvému kontaktu medzi Decom a Savinhovým okolím. Športový riaditeľ chcel z prvej ruky poznať pocity hráča po jeho príchode do La Ligy, aké sú jeho plány do budúcnosti a aké kariérne ciele si stanovil. Novinár tiež píše o dobrej harmónii medzi zúčastnenými stranami pri plánovaní budúcich kontaktov.

Deco v rozhovore pre GloboTV zhodnotil Savinha: "Španielsky futbal má rád tento typ hráčov so schopnosťou driblingu. Fanúšikovia radi sledujú krásny futbal, futbalistov s technickou kvalitou a Savio zapadá do tohto historického profilu, ktorý španielsky futbal vždy mal. Je na začiatku kariéry a púta pozornosť, je to mladý hráč, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. Ak si udrží túto líniu rozvoja, bude v Španielsku veľmi úspešný."

Pripomeňme, že Savinho je futbalistom Troyes, s ktorým má zmluvu do roku 2027. V súčasnosti je na hosťovaní v Girone, ktorá je rovnako ako francúzsky klub súčasťou City Football Group. To by mohlo prípadnú operáciu skomplikovať, najmä keď výkonný riaditeľ Manchestru City Ferran Soriano nedávno vyhlásil, že Savinho je "súčasťou projektu" a "pravdepodobne zostane v Girone ešte jednu sezónu". Dobrý prístup Girony robí z jej hráčov chtivé sústo na trhu, pričom jeden z nich - Aleix García - otvorene priznal, že by chcel hrať za Barcelonu.

zdroj: sport.es
foto: twitter/girona

Diskusia

3 komentáre
2023-12-06 17:44:57
Chalanovi sa podarila prvá polsezóna v kariére a už ho ideme kúpiť ? To fakt ?
2023-12-06 18:30:53
Ked za 20 mega, tak ok.