Od Oriola Romeu sa veľa neočakávalo, keď minulé leto prišiel do Barcelony z Girony za symbolickú sumu 3,4 milióna eur. Bývalý stredopoliar Chelsea a Southamptonu však vynikol do takej miery, že hral v základe v 7 z prvých 8 zápasov Barcelony.

V posledných týždňoch však došlo k prepadu jeho formy a jeho počet vystúpení v základe poklesol na štyri v posledných ôsmich zápasoch. Napriek týmto číslam katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že pozícia Barcelony sa v súvislosti s týmto záložníkom nezmenila.

Denník tvrdí, že Romeu naďalej spĺňa očakávania technického štábu klubu, ktorý ho považuje za absolútneho profesionála s DNA Barçy. Výsledkom je, že pivot je naďalej odhodlaný a angažovaný.

Prečo potom nehrá?

Dynamika tímu, ovplyvnená okolnosťami a výsledkami zápasov, prinútila Xaviho zaviesť odlišnú, ale jednoduchú stratégiu. To dokonca viedlo k taktickým úpravám, ako napríklad k rozhodnutiu presunúť Cancela z pravého beka na ľavé krídlo. Okrem toho sa stred poľa zmenil po zaradení Ilkaya Gündoğana a návrate Frenkieho De Jonga a Pedriho.

To však neznamená, že Romeu je dokonalý. Záložník mal počas sezóny občasné výpadky, ale svoju úlohu stredopoliara si dôsledne plnil. Veterán, ktorý v lete podpísal zmluvu, bez problémov splnil všetko, čo od neho Xavi požadoval, čím si vyslúžil pochvalu od technického štábu.

Trénerský štáb ako taký nemal žiadne sťažnosti hlavne preto, že Romeu prejavuje na tréningoch mimoriadnu profesionalitu a v šatni sa vyznačuje svojou silnou osobnosťou a veľkým nasadením. Pokiaľ ide o samotného stredopoliara, je si plne vedomý náročnosti, ktorá súvisí so získaním miesta v základnej jedenástke, a je pripravený hrať vždy, keď ho Xavi bude potrebovať, čo znamená, že počas tohto zimného prestupového obdobia určite nezmení klubové farby.

zdroj: mundodeportivo.es
foto: twitter/fcbarcelona.com

Diskusia

5 komentáre
2023-12-06 17:54:46
To je dúfam mikulášsky vtip!!!
2023-12-06 18:00:10
Ja uz mam pocitze tu jsou ve velke mire članky vzdy opak toho ,co si zrovna myslim-Oriol ,Lewandovski,Xavi,hra Barcelony ....